www.gryfino.info Strona Główna www.gryfino.info
Forum Portal Mieszkańców Gryfina

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pralnia Fligel
Autor Wiadomość
k@cper
Chorąży

Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 10:07   Pralnia Fligel

czy ktos z was mili forumowicze mial kiedys doczynienia z ta pralnia . w sensie ze w niej pracowal ?

Amator 
Generał

Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 19:56   

k@cper napisał/a:
czy ktos z was mili forumowicze mial kiedys doczynienia z ta pralnia . w sensie ze w niej pracowal ?
...a tu chcesz pracować czy też oszczędzać :roll:

pilotka 
Generał

Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 21:04   

k@cper napisał/a:

Nie pracowałam tam, ale jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o pracy we Flieglu, to polecam film dokumentalny Hansa Christiana Schmida "Die wundersame Welt der Waschkraft"

mareks 
Generał

Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 21:14   

pilotka napisał/a:
Nie pracowałam tam
Pracowałem tam,na początku,krotko po tym jak ta firma powstała.Czyli dawno.Osobiście nie narzekałem.Miałem fajne zajęcie,nie trzeba się było zbytnio wysilać,zwykle wcale nie trzeba było się wysilać :smile: Nie wyrzucili mnie,sam odszedłem :cool: .

pilotka 
Generał

Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 21:30   

pilotka napisał/a:
film dokumentalny Hansa Christiana Schmida "Die wundersame Welt der Waschkraft"

Tak, ale napisałam, przecież na DVD go nie dostaniesz... :sheep

mareks napisał/a:
Nie wyrzucili mnie,sam odszedłem

Tak sądzę Marku, że za wiele nie napisałeś o pracy tam i o przyczynach odejścia :cool:

mareks 
Generał

Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 21:35   

Zajmowałem się tymi wielkimi,gorącymi,sapiącymi maszynami.Były niemieckie,nowe i na tyle uprzejme że się w zasadzie nie psuły.A jak się psuły to zwykle przyjeżdzał serwis Z Berlina,bo były na gwarancji :smile: .Stwierdziłem że to nie dla mnie.

pilotka 
Generał

Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 21:56   

mareks napisał/a:
Miałem fajne zajęcie,nie trzeba się było zbytnio wysilać,zwykle wcale nie trzeba było się wysilać

Hmm, pewnie zależy to od stanowiska. W filmie Schmida było pokazane, że to naprawdę ciężka praca, a te kobiety decydowały się na nią, bo były w trudnym położeniu, choć miały swoje marzenia, plany

mareks 
Generał

Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 22:05   

pilotka napisał/a:
W filmie Schmida było pokazane, że to naprawdę ciężka praca, a te kobiety decydowały się na nią, bo były w trudnym położeniu
Nie wiem jak jest teraz,ale niektore z tych kobiet,dziewczyn dojeżdżałydo pracy z bardzo daleka.Praca faktycznie ciężka.

k@cper
Chorąży

Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 22:32   

ja pracoje ale juz potrochu mam dosc bo ludzie na stanowiskach chca za duzej premi i tzeba zapierdzielac :(

Amator 
Generał

Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 18:53   

k@cper napisał/a:
tzeba zapierdzielac
....zapierdzielaj, bo folia w oknach coraz bardziej realna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

k@cper
Chorąży

Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 09:12   

widze ze ty prawdziwy amator jestes hehe

dawo 
Chorąży

Imię: dawid
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 20:16   

Dobrzy by było jakby jakaś gryfińska gazeta zainteresowała się co się dzieje w pralni Fliegel. Pracownicy są wykorzystywani, pracują po 20 dni bez dnia wolnego, w stresie(delikatnie napisane), po zmianie nocnej na godzinę 13 wyzwane są na zmianę południowa, płaca psie pieniądze, praca jest coraz cięższa a premia coraz mniejsza. pracują tam głownie starsze kobiety, które nie maja wyjścia i boją się powiedzieć o tym głośniej w obawie przed utrata pracy.

k@cper
Chorąży

Wysłany: Pon Maj 24, 2010 21:27   

no widze ze narescie sie trafil ktos kto zna temat !
wszystko to prawda co napisales . tez jestem zdania ze jakas gazeta powinnasie tym zainteresowac moze by wrescie ktos sie tym zainteresowal . moze by doszlo do odpowiednich sluzb . bo jakies kontrole powinny sie tam odbyc .
a co do sciagania ludzi na zmiany to juz teraz rutyna jest . a te starsze panie sa nawet czasami wyzywane aby jak yto ujmuje pewna brygadzistka ruszac sie kwoki ( !@#$%&* ). one naprawde nie maja dla ludzi poszanowania .

Aspe
Podpułkownik

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 17:21   

NAZWISKA !!!

Roman Flisacz
Kapral

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 20:46   

dawo napisał/a:
Dobrzy by było jakby jakaś gryfińska gazeta zainteresowała się co się dzieje w pralni Fliegel. Pracownicy są wykorzystywani, pracują po 20 dni bez dnia wolnego, w stresie(delikatnie napisane), po zmianie nocnej na godzinę 13 wyzwane są na zmianę południowa, płaca psie pieniądze, praca jest coraz cięższa a premia coraz mniejsza. pracują tam głownie starsze kobiety, które nie maja wyjścia i boją się powiedzieć o tym głośniej w obawie przed utrata pracy.

Olaboga! Toz to wyglada jak obóz pracy!
-Czy te kobiety sa tam więzione, że nie mogą zglosic nieprawidlowosci w PIP?
-Czy te kobiety potrafią czytac? żeby zapoznać się z Konstytucją, kodeksem pracy.
-Czy te kobiety potrafią mówić?; co by spytac się mądrzejszych koleżanek kolegów lub poradzić prawnika (2 razy do roku są w PL darmowe dni pomocy prawnej) lub poprostu poprosić o podwyżkę.
-Czy te kobiety nie mogą się zwolnić jeśli im się nie podoba?
-Czy te kobiety nie są czasami upośledzone, skoro godzą się na poniżanie? bo jeśli są, to proponuje zrobic tam zakład pracy chronionej lub warsztat terapii zajęciowej, wiążą się z tym ogromne benefity i dofinansowanie!!!

Praca jest dobrowolna i nieprzymusowa
Roman Flisacz

ps. skoro kolego coś wiesz to czemu tego nie zgłosisz? a może jesteś mendą co lubi robic ferment?

Ulv 
Generał

Ostrzeżeń:
 6/5/6
Wysłany: Sro Maj 26, 2010 00:20   

Roman Flisacz napisał/a:
a może jesteś mendą

Roman Flisacz napisał/a:
Czy te kobiety nie są czasami upośledzone

Panie flisuj pan z takim słownictwem. Możesz pan odpowiedzieć i wyjaśnić...
Niedługo będziecie dowozili ludzi do pracy z Białorusi.

Aspe
Podpułkownik

Wysłany: Sro Maj 26, 2010 05:49   

:smile: Menda??? :lol: Jeśli ktoś tu jest mendą to już wiemy kto! :grin: :mrgreen:

ewasza12 
Generał

Wysłany: Sro Maj 26, 2010 11:38   

Roman Flisacz napisał/a:
-Czy te kobiety sa tam więzione, że nie mogą zglosic nieprawidlowosci w PIP?
-Czy te kobiety potrafią czytac? żeby zapoznać się z Konstytucją, kodeksem pracy.
-Czy te kobiety potrafią mówić?; co by spytac się mądrzejszych koleżanek kolegów lub poradzić prawnika (2 razy do roku są w PL darmowe dni pomocy prawnej) lub poprostu poprosić o podwyżkę.
-Czy te kobiety nie mogą się zwolnić jeśli im się nie podoba?
-Czy te kobiety nie są czasami upośledzone, skoro godzą się na poniżanie? bo jeśli są, to proponuje zrobic tam zakład pracy chronionej lub warsztat terapii zajęciowej, wiążą się z tym ogromne benefity i dofinansowanie!!!

Praca jest dobrowolna i nieprzymusowa

Pięknie, pięknie... Szacunek dla kobiet że omatkokochana...
PRACĘ mają, szanowny panie, pracę !!! Jasne, mogą zmienić, bo pracy u nas dostatek, normalnie pełne półki, garściami brać... Ludzie z wykształceniem i bez, mają w czym wybierać...
Ręce opadają na takie argumenty, a słownictwo mówi samo za siebie...
I nie wiem, czy jakieś paragrafy na pana słownictwo i komentarze wobec pracownic się nie należą....

[ Dodano: Sro Maj 26, 2010 11:40 ]
Warsztat terapii zajęciowej faktycznie ma benefity, że strach... Jeśli chce pan pisać o czymś, lepiej jest się zapoznać wcześniej z tematem...

Ulv 
Generał

Ostrzeżeń:
 6/5/6
Wysłany: Sro Maj 26, 2010 12:31   

No i czego się ONA Kobieta czepia? :mrgreen: Facet lubi brudy :bejzbol
A na temat traktowania Kobiet w tej "firmie" można by mały dramacik napisać. :shock: Polecam instytucjom kontrolującym z zakresu prawa pracy.

ewasza12 
Generał

Wysłany: Sro Maj 26, 2010 13:01   

:evil: czepia się, bo ...wolę nie powiedziec, czemu... Znów dostane krechę albo i lepiej :kotek

Ulv 
Generał

Ostrzeżeń:
 6/5/6
Wysłany: Sro Maj 26, 2010 13:16   

Jest tydzień dobroci dla zwierząt kaczuszko :banan I nasze kreseczki chyba się zapodziały. To chyba w ramach wielkiego prania forum. Jakaś mniej barwna zrobiłaś się. Wybieliło czerwony kolorek? :mrgreen:

ewasza12 
Generał

Wysłany: Sro Maj 26, 2010 13:20   

:shock: :shock: :shock: matkokochano, faktycznie.... a dopiero były... przedwyborczo tak nas wybielają????

Ulv 
Generał

Ostrzeżeń:
 6/5/6
Wysłany: Sro Maj 26, 2010 13:25   

Ja wiem dlaczego. :mrgreen: Uznano nasze racje, że pranie mózgów miało rację. :banan Co niektórzy sami się wybielają, lecz wewnątrz i tak czerwoni są. :twisted:

k@cper
Chorąży

Wysłany: Sro Maj 26, 2010 17:52   

te Romek ty nie badz taki madry bo pracy u nas niema wiec lapia sie ludzie tego co jest . a nie uczciwi pracodawcy wykozystuja to jak sie tylko da .

Arek_elektryk 
Generał

Imię: Arek
Wysłany: Sro Maj 26, 2010 20:29   

Jest jak jest, bo rynek pracy jest rynkiem pracodawcy. Popyt na pracę jest większy, niż jej podaż. Stąd takie sytuacje.
Mamy demokrację, więc mamy tak, jak chce większość.
Problem w tym, że sytuację rozumie mniejszość a warunki dyktuje większość.

Życie....

Aspe
Podpułkownik

Wysłany: Sro Maj 26, 2010 21:02   

Arek_elektryk napisał/a:
.
Mamy demokrację, więc mamy tak, jak chce większość.
Uważasz, że obchodzenie prawa - w tym przypadku Prawa Pracy, i poniżanie ludzi ma coś wspólnego z demokracją?

Ulv 
Generał

Ostrzeżeń:
 6/5/6
Wysłany: Sro Maj 26, 2010 21:04   

Arek_elektryk napisał/a:
Problem w tym, że sytuację rozumie mniejszość a warunki dyktuje większość.

W tej konkretnej sytuacji, to mniejszość dyktuje warunki większości. To jest najlepszy przykład kapitalizmu. I jak widać zgody na to nie ma. :razz:

Marek W 
Podporucznik

Imię: Waniewski Marek
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 21:51   

Pracowałem tam około 10 lat Wiem wszystko lub prawie wszystko . Tragedia :cry: Cały komentarz do tego zakładu

Marios
Podporucznik

Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: Nie Lis 14, 2010 23:02   

I co panie Marku jezeli pan zostanie radnym czy cos tam sie zmieni ?

testosteron 
Generał

Wysłany: Nie Lis 14, 2010 23:09   

Marios napisał/a:

I co panie Marku jezeli pan zostanie radnym czy cos tam sie zmieni ?

Zmieni !!!

Marios
Podporucznik

Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: Pon Lis 15, 2010 09:03   

Zmieni czarnego murzyna na białego niemka za te grosze i cieżką prace nie chciała by wstać lewą nogą do pracy z tego co pamiętam to figlu pracował pana Marka żona a jego nie pamiętam żeby tam pracował

Ernst Stavro Blofeld 
Generał

Imię: Ernst
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 10:36   

Ile osób jest tam zatrudnionych?

Marek W 
Podporucznik

Imię: Waniewski Marek
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 21:31   

Ernst Stavro Blofeld napisał/a:
Ile osób jest tam zatrudnionych?

według mojej wiedzy około 400 osób
Marios napisał/a:
a jego nie pamiętam żeby tam pracował

A gdzie pan, pani pracowała na jakim stanowisku?

ponytail 
Starszy szeregowy

Imię: sylwester
Wysłany: Wto Gru 14, 2010 12:49   

Czesc.
Na temat pracy ,w tym zakładzie he.Tragedia to mało powiedziane.Osoby ktore tam pracuja to dla tego ze musza lub z przyzwyczajenia.Pracowala tam moja siostra przez 8 lat biedna sie meczyla i zapierniczala jak motorek w ciaglym biegu,stresie .Wszyscy tam milcza bo sie boja ze zostana zwolnieni,nawet jest wzywane pogotowie bo kobiety mdleja z przemeczenia a do domu nie ma mowy zeby wypuscili bo dla nich licza sie tylko TONYYYY PRANIAAAA bo brygadzistki beda mialy lepsza premie. Co z tego ze socjal dobry ale zdrowie ma sie tylko jedno. To jest wykańczalnia,prawie oboz pracy dac im bicza do lapy i by lały jakby mogły ,ot cała prawda o pracy w zakładzie Fliegel.
Gdy ktos chce sie tam zatrudnic niech sie mocno zastanowi bo jest gorzej niz za czasow gdy pracowala tam moja siora. Pozdrawiam

kontousuniete100412 
Kapitan

Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: Wto Gru 14, 2010 16:45   

ponytail napisał/a:
Czesc.
Na temat pracy ,w tym zakładzie he.Tragedia to mało powiedziane.Osoby ktore tam pracuja to dla tego ze musza lub z przyzwyczajenia.

Znasz kogoś kto idzie do pracy nie dlatego że musi? Musi zarobić,utrzymać rodzinę itd
Z przyzwyczajenia? To ja nie znam takich ludzi.

ponytail napisał/a:
Pracowala tam moja siostra przez 8 lat biedna sie meczyla i zapierniczala jak motorek w ciaglym biegu,stresie .

No opis wypisz wymaluj większości pracujących... każdy "z nas zapiernicza jak motorek" "stres" zmęczenie , zły szef. Ale jednak 8 lat przepracowała więc aż tak źle nie było?

ponytail napisał/a:
Wszyscy tam milcza bo sie boja ze zostana zwolnieni,nawet jest wzywane pogotowie bo kobiety mdleja z przemeczenia a do domu nie ma mowy zeby wypuscili bo dla nich licza sie tylko TONYYYY PRANIAAAA bo brygadzistki beda mialy lepsza premie.

Jednak ludzie w tym obozie pracy chcą pracować? Tu chyba dochodzimy do sedna? Brygadzistki mają lepiej? Siostrę pominęli w awansie na brygadzistkę? 8 lat to można chyba awansować?

ponytail napisał/a:
Co z tego ze socjal dobry ale zdrowie ma sie tylko jedno. To jest wykańczalnia,prawie oboz pracy dac im bicza do lapy i by lały jakby mogły ,ot cała prawda o pracy w zakładzie Fliegel.
Gdy ktos chce sie tam zatrudnic niech sie mocno zastanowi bo jest gorzej niz za czasow gdy pracowala tam moja siora. Pozdrawiam

Socjal dobry? W obozie pracy? zdrowie tylko jedno?
Nie mam pojęcia po co są zakładane takie wątki, nie pracuję we Flieglu fakt mam tam kilka znajomych, nie narzekają, może kurczę są brygadzistkami? Muszę zapytać bo nawet nie wiem:P

Marios
Podporucznik

Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: Wto Gru 14, 2010 22:55   

Sethan ludzie tam pracuja bo nie mają wyjścia dla nie których to jest jedyne żródło utrzymania bo nie ma innych zakładów w okolicach Gryfina no chyba że flaki i nie zapowiada się żeby powstały a powracajac do figla to ja współczuje tym ludziom a zwaszcza kobietą które muszą wrobić te tony brudnego prania :poklon

k@cper
Chorąży

Wysłany: Wto Gru 14, 2010 23:21   

witam. te Sethan skoro niewiele wiesz to nie sie nie wypowiadaj . Marios ma calkowita racje jak wyglada praca w tym zakladzie !

kontousuniete100412 
Kapitan

Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: Czw Gru 16, 2010 08:45   

Marios napisał/a:
Sethan ludzie tam pracuja bo nie mają wyjścia dla nie których to jest jedyne żródło utrzymania bo nie ma innych zakładów w okolicach Gryfina no chyba że flaki i nie zapowiada się żeby powstały

Zakładów czy lepiej działalności jest mnóstwo - dla mnie tam gdzie pracuje jest to też jedyne źródło utrzymania, też muszę tam pracować, też nie mam wyjścia i co? Pranie to praca z definicji najprostsza nie wymagająca wykształcenia zawodowego. Ta praca nie jest szczytem marzeń, rotacja w takich zakłądach powinna być olbrzymia (każdy pracownik chce niby tą pracę zmienić na lepszą- lepiej płatną, mniej uciążliwą) Dlaczego nie jest?

Marios napisał/a:
a powracajac do figla to ja współczuje tym ludziom a zwaszcza kobietą które muszą wrobić te tony brudnego prania :poklon

Z tego miejsca chciałbym wyrazić współczucie dla górników , hutnikom, paniom sprzątaczkom przerzucającym tony śniegu, pracownikom budów i itd itp.
No proszę Was co z tego wynika? Ponarzeka sobie na fliegla brat którego siostra tam 8 lat pracowała? Sens takich wątków żaden. Ktoś planując tutaj budowę takiego zakłądu wział pod uwagę ludzi do pracy, no widocznie chirurdzy oka, fizycy kwantowi i architekci są w mniejszości skoro zamiast wybudować ośrodek badań czy zakład produkcji wysoko technologicznej, ktoś zaryzykował duże pieniądze z i wybudował pralnie.
Jakby nie zaryzykował to co? Na bank znalazłoby się coś innego do narzekania?

k@cper
Chorąży

Wysłany: Czw Sty 06, 2011 19:03   

wszyscy mieli dziś wolne a Fligel oczywiście pracowała to smutne zważywszy że to jest wielkie święto .

mareks 
Generał

Wysłany: Czw Sty 06, 2011 19:14   

Cytat:
wszyscy mieli dziś wolne
Nie :smile: .Ja też pracowałem.Za jutro.A jutro...A jutro będę pracował za po jutrze.A pojutrze,we soboto,no może jako wolny najmita zrobię sobie wolne... :???:

Ernst Stavro Blofeld 
Generał

Imię: Ernst
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 19:30   

Cytat:
wszyscy mieli dziś wolne

Ta, jasne.

robin151 
Kapitan

Imię: robin
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 20:07   

wszyscy mieli wolne hihihihihi hahhahahahahahaaha ale smieszne :razz:

kln 
Generał

Imię: Maciek
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 22:30   

k@cper napisał/a:
wszyscy mieli dziś wolne a Fligel oczywiście pracowała to smutne zważywszy że to jest wielkie święto .

W wigilie i sylwestra też pracował, więc co to za tragedia że w "trzech króli" również? Takie uroki pracy zmianowej.

ironss 
Starszy plutonowy

Wysłany: Pią Sty 07, 2011 22:34   

Witam , zamiast pisać o pracy w Święta co dotyczy nie tylko fligla ale wielu innych zakładów to może poruszycie temat MOBINGU w tej firmie szczególnie przez kadrę KIEROWNICZĄ i podyskutujcie o tym dlaczego nikt się zbytnio nie interesuje taką rotacją pracowników?. Pozdrawiam :cool:

Gostek
Starszy plutonowy

Wysłany: Pią Sty 07, 2011 22:42   

Kadra kierownicza opiekuje się jednym przedszkolem w Gryfinie, nie pamiętam jakim, ale serducha mają dobre. No i koszulkę Kubicy dali na WOŚP w 2010 roku. Prawdziwi chrześcijanie.

Jan Gładkow
Generał

Wysłany: Pią Sty 07, 2011 22:48   

k@cper napisał/a:
witam. te Sethan skoro niewiele wiesz to nie sie nie wypowiadaj . Marios ma calkowita racje jak wyglada praca w tym zakladzie !

Akurat Sethan napisał b. rozsądnie. I do pomyślenia.
Problemem jest czy K@cper przyczynia się do złych warunków pracy w tej firmie czy nie..
Obawiam sie, że TAK :cry:

P. Nikitiński 
Generał

Wysłany: Pią Sty 07, 2011 22:54   

Opieka nad jednym gryfińskim przedszkolem wielce szlachetna jest, jeżeli pójdzie za nią uspokojenie nastrojów wśród załogi sukces tym większy.

Jan Gładkow
Generał

Wysłany: Pią Sty 07, 2011 23:02   

P. Nikitiński napisał/a:
Opieka nad jednym gryfińskim przedszkolem wielce szlachetna jest, jeżeli pójdzie za nią uspokojenie nastrojów wśród załogi sukces tym większy.

Czyja znów i nad kim/czym i jaka opieka?!!
Ostatnio zmieniony przez Jan Gładkow Pią Sty 07, 2011 23:03, w całości zmieniany 1 raz  

ironss 
Starszy plutonowy

Wysłany: Pią Sty 07, 2011 23:03   

Gostek napisał/a:
Kadra kierownicza opiekuje się jednym przedszkolem w Gryfinie, nie pamiętam jakim, ale serducha mają dobre. No i koszulkę Kubicy dali na WOŚP w 2010 roku. Prawdziwi chrześcijanie.

A ciekawe czy ta opieka jest z ich dochodów? czy tylko ogranicza się do dawania używanych kompletów pościeli itp.

Ps. bogata firma i kadra kierownicza, tylko pracownik na hali i innych roboczych stanowiskach ubogi!!! :poklon

Jan Gładkow
Generał

Wysłany: Pią Sty 07, 2011 23:06   

ironss napisał/a:

A ciekawe czy ta opieka jest z ich dochodów? czy tylko ogranicza się do dawania używanych kompletów pościeli itp.

Skutkiem tej opieki są oczywiście niższe zarobki zatrudnionych, taka jest ekonomia. :cry:

Odpowiedz do tematu