www.gryfino.info Strona Główna www.gryfino.info
Forum Portal Mieszkańców Gryfina

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Elektrownia jądrowa koło Szczecina? co o tym myslicie?

Czy poparlbys budowe elektrowni atomowej w Gryfinie
Zdecydowanie TAK
53%
 53%  [ 41 ]
Raczej TAK
23%
 23%  [ 18 ]
Zdecydowanie NIE
19%
 19%  [ 15 ]
Raczej NIE
0%
 0%  [ 0 ]
Nie mam zdania
3%
 3%  [ 3 ]
Głosowań: 77
Wszystkich Głosów: 77

Autor Wiadomość
P. Nikitiński 
Generał

Wysłany: Pon Cze 04, 2012 19:54   

https://www.facebook.com/...&type=1&theater

Alecki 
Podpułkownik

Imię: Aleksy
Wysłany: Pon Cze 04, 2012 21:35   

Aspe napisał/a:

Nie dla atomu przy domu!!!! Nie wstydź się bać!!!

Dając przykład Japonii aby zniechęcić kogoc do EA

- podaj termin ostatniego tsunami w okolicach Gryfina
ostatniego zarejestrowanego trzęsienia ziemi ;)

Pozdrawiam

BTW

Co do energii jest na to zapotrzebowanie ( głupot "niemców" polegająca na stawianiu "helikopterów" na ziemi odbija się już na ilości ptaszków w okolicach farm

Ale "niemcy" politycznie jest pisać sąsiedzi Polski ( bo utrwalać co złego z nazwą ) hehehe
tak dobrze opłacili "czerwonoskórych" ekologów , że w ich przypadku przeszła by nawet elektrownia węglowa bez kominów ( liczy się kasiora)

W razie braku energii "niemiaszki" zakupią ekologiczną z Francji

Polecam lekturę ile tam jest atomówek

Temat ciężki nie do strawieni

92% społeczeństwa głosuje jak każe telewizor

Ciekawi mnie jak w tym referendum się tu przełoży

cysiek 
Generał

Imię: Stiepan Moroz
Ostrzeżeń:
 5/5/6
Wysłany: Pon Cze 04, 2012 23:46   

nadenty pózon napisał/a:
a propos "prywatyzacji" na zachodzie i na zachodzie POlski:
http://wpolityce.pl/wydar...-poszly-na-zlom
"100 mln euro pomocy finansowej mają otrzymać dwie niemieckie stocznie w Wolgaście i Stralsundzie. A polskie poszły na złom!"

Wielce szanowny nie zorientowany w temacie forumowiczu ( napisałbym normalnie głabie kapuściany ale Car ma alergię na kapustę i i tak by to wyciął :cry: ) - to ja jestem stoczniowiec i to mi stocznie z Gdańska i Gdyni przysyłaja oferty pracy za jakieś śmieszne 8- 11 tyś pln brutto więc nie kwaś Waść ze w Polsce się nic nie opłaca - nam się po prostu tu nie opłaca pracować a bez wykonawców zrobić nic nie można .....

i właśnie dlatego tysiące Polskich stoczniowców zarabia normalne pieniądze w Niemczech, Danii, Francji, Holandii , Gross Brytanii, Szwecji , Finlandii i Norwegii :lol:

I zważ Gościu jeden aspekt - rząd landu MV chce topić kasę w stoczniach bo wie że to daje około stoczniowe miejsca pracy czyli zamiast wydawać miliony na zasiłki dla Arbeitlose woli dokładać do produkcji by generować rozwój gospodarczy ( co się przekłada na niezłe nasze wypłaty :lol: )

I zważ Gościu drugi aspekt - rząd gminy Gryfino chce topić kasę w nabrzeżu bo wie ze to się przekłada na wzrost wydatków miejskich na konserwację i utrzymanie tej fanaberii ( co się przekłada na niezłą emigrację mieszkańców :lol: )

No i teraz WNIOSEK - do kogo masz Gościu pretensje ? :bejzbol I zadaj sobie zwolenniku kapusty jedno proste pytanie - co kuźwa wspólnego z tematem elektrowni atomowej w Gryfinie ma Twój post o rozsądnych niemieckich działaniach w sprawie popierania produkcji okrętowej ????????? :facepalm

Nie chcę Cię dobijać ( bo nawet staram się nie kopać tutejszej forumowej blondinki ) no ale kurcze muszę dodać że w latach 2009-2011 zarobiłem kupe szmalu przy budowie trzech korwet rakietowych dla duńskich sił NATO ( okręty budowane specjalnie do scigania piratów somalijskich ) a Polska prze bodaj 12 lat zbudowała kadłub korwety zwanej " Gawron " i zanim ten rzęch zardzewiał na pochylni święty Tusek zaprzestał wyrzucania kolejnych milionów w to błoto. I chwała ryżemu za to - bo w ekonomi to nie chodzi o to by wywalać kasę i generować straty ( patrz działania UMiG Gryfino ) lecz o to by stymulować wzrost gospodarczy. I tym się właśnie różnią działania niemców od działań np. kaczystów którzy doprowadzili do upadku Stocznię Szczecińską S.A ...... w skutek czego byłem zmuszony zostać cenionym w Europie fachowcem i godnie zarabiać . :banan :banan :banan

konto_usuniete_498fs 
Podpułkownik

Wysłany: Wto Cze 05, 2012 08:15   

nie wiem czy wiesz człowieku, że kiedyś w gryfinie organizowano turnieje cymbalistów, nie jestem pewien czy przypadkiem nie brałeś w nich udziału, wszystko wskazuje, że tak.
odstaw spawarę i dokładnie sobie poczytaj co jest napisane w w/w artykule, w swojej śmieszności przebijasz denny kabareton z tymem, a twoje chwalipięctwo jakim to jesteś pożądanym i sowicie opłacanym fachowcem jest znane nawet w okolicach rowu mariańskiego.
trochę pokory i nauki logicznego myślenia i będą z ciebie ludzie.

P. Nikitiński 
Generał

Wysłany: Wto Cze 05, 2012 21:44   

No cóż, rozmowa schodzi na trochę odległe - odległe od tematu bieżącego tory.
Ponieważ padło w tym miejscu sporo różnych informacji, które warto weryfikować ze stanem faktycznym, zapraszam na jutrzejszy miting referendalny, chętnie osobiście wręczę wydawnictwo przygotowane na zlecenie Ministerstwa Gospodarki, w którym można znaleźć informacje o energetyce jądrowej i to nie tylko te bardzo podstawowe. Mam nadzieję, że zaspokoi to przynajmniej w części głód merytorycznej wiedzy tych spośród forumowiczów, którzy takiej wiedzy szukają.
Miting referendalny organizowany przez Radę Miejską i Związki Zawodowe Zespołu Elektrowni Dolna Odra odbędzie się w godzinach 17.00 - 20.00 na Placu Barnima.
Pozdrawiam
Paweł Nikitiński

Normal
Major

Wysłany: Sro Cze 06, 2012 22:52   

oto dzisiaj znalazłem w skrzynce pocztowej dwa listy...jeden podpisany przez radnych i burmistrza który namawia do udziału w referendum ...oraz drugi podpisany przez duet radnych gminno-powiatowych mianowicie Kawkę oraz Jackiewicza a także...o jejku też burmistrza a jakże ...krytykujący pomysł referendum... czyli "jestem za a nawet przeciw" zdaje się mówić nasz burmistrz ...co natomiast mają na myśli nasi inżynierowie-magistrzy (dobrze ze szkolnictwo wyzsze mamy na poziomie w naszym pieknym kraju) podpisani obok ... nie wiem... mam kilka koncepcji co prawda...hmm

P. Nikitiński 
Generał

Wysłany: Sro Cze 06, 2012 23:20   

Panie Normal, to w przypadku Pana Kawki norma, jako jeden z dwóch inżynierów z Dolnej Odry nie wie, że elektrownie szczytowe przy EJ to konieczność i warunek ich powstania. Nie zna także statystki zatrudnienia, ani udziału w nim miejscowej ludności w elektrowniach europejskich i amerykańskim, odnoszę wrażenie, że brakuje mu zwyczajnie elementarnej wiedzy, tylko po co w tych okolicznościach tak ordynarnie kłamać? Każdemu wolno się kompromitować, w moich oczach Pan Kawka skompromitował się finalnie, bo w przeszłości już poznaliśmy namiastki możliwości tego człowieka.

Normal
Major

Wysłany: Sro Cze 06, 2012 23:32   

P. Nikitiński napisał/a:
Panie Normal, to w przypadku Pana Kawki norma ...

no cóż gra J.Kawki jest dość prosta...pokazac się , przypomnieć o swoim istnieniu..moze znów mnie wybiorą myśli sobie...J.K. gra za siebie i L.Jackiewicza swojego satelitę... ale co z tej gry miałoby przyjść burmistrzowi?

P. Nikitiński 
Generał

Wysłany: Sro Cze 06, 2012 23:36   

Pan Kawka przypomniał o sobie kłamstwem i to dość prymitywnym, w moim przekonaniu to człowiek niegodny szerszej analizy, nie ma nic do zaoferowania.

cysiek 
Generał

Ostrzeżeń:
 5/5/6
Wysłany: Czw Cze 07, 2012 00:22   

Burmiszcz zgodnie z tradycją z czasów cesarstwa rzymskiego eliminuje wszystkich którzy próbują się w tym mieście wznieść ponad jego niski poziom .

Tak było z jedynym kompetentnym człowiekiem w poprzednim zarządzie czyli z p. Kudukiem teraz jakiś Nikityński zaczoł podskakiwać :bejzbol więc każdy kto pomorze przyciąć skrzydełka temu gościowi jest w ratuszu mile widziany :lol:

no mile widziany do póki nic nie będzie robił :nono , nic absolutnie nic...... o coś takiego jak nasz vicek . Nic nie robi więc mu włos z głowy nie spadnie :cool:

Aspe
Podpułkownik

Wysłany: Czw Cze 07, 2012 08:16   

cysiek napisał/a:

kurcze muszę dodać że w latach 2009-2011 zarobiłem kupe szmalu przy budowie trzech korwet rakietowych (...) byłem zmuszony zostać cenionym w Europie fachowcem i godnie zarabiać .

Ja pierdo...e ... To jakieś jaja, nie !?

P. Nikitiński 
Generał

Wysłany: Czw Cze 07, 2012 12:42   

http://szczecinupr.wordpr...estesmy-na-tak/

UPR
Szeregowy

Wysłany: Czw Cze 07, 2012 13:01   

Zarząd Okręgu Zachodniopomorskiego UPR dziękuje wszystkim uczestnikom wczorajszego (6 czerwca) meetingu przedreferendalnego w Gryfinie za obecność. Dziękujemy członkom rady miejskiej w Gryfinie, w szczególności organizatorowi i wiceprzewodniczącemu rady, p. Pawłowi Nikitińskiemu, dziękujęmy również za obecność panu burmistrzowi i panu staroście powiatu gryfińskiego. Dziękujęmy również związkom zawodowym za organizacje i wkład finansowy.

W meetingu brali oczywiście udział również nasi członkowie i sympatycy, gdyż od lat nasi działacze opowiadają się za atomem, jako źródłem czystej i taniej energii, a realizacja tak dużej inwestycji zawsze przyczynia się do rozwoju gminy i regionu.

Osobne podziękowania należą się p. Jerzemu Lipce, jednemu z założycieli Stowarzyszenia Na Rzecz Energii Jądrowej (StoNaREJ), który do Gryfina przyjechał, aż z Warszawy, aby wśród mieszkańców przedstawić zalety budowy elektrownii atomowej.

Dziękujemy również za obecność przeciwnikom energii jądrowej (Zieloni 2004 i Greenpeace), zwłaszcza radnej sejmiku województwa zachodniopomorskiego, p. Ewie Koś. Bardzo ważnym dla demokracji lokalnej jest, zwłaszcza w obliczu tak ważnego dla przyszłości gminy i regionu referendum, aby wszystkie strony się wypowiedziały. I choć nie podzielamy w większości ich opinii, nie zgadzamy się z nimi, to jednak szanujemy swoich oponentów i ich prawo do przedstawiania swoich racji. W tym miejscu jeszcze raz należy podziękować p. Nikityńskiemu, który pozwolił przedstawić swoją opinię przeciwnikom oraz zwolennikom energetyki jądrowej - w równym limicie czasowym.

Możemy jedynie żałować, że nie było z nami naszych dawnych członków i sympatyków, jak i działaczy organizacji przecież tak bliskich programowo naszej partii, którzy by nas wspomogli w walce o lepszą przyszłość Gryfina i naszego regionu. Widocznie REALNE działania dla dobra mieszkańców, dla rozwoju gminy, nie są dla nich tak ważne jak promocja publicystyki i osoby ich prezesa (oraz swojej organizacji) oraz różnej maści happeningi (zwłaszcza PRZECIW czemuś, a nie ZA czymś), kiedy to potrafią wykazać swoją aktywność.

Dlatego jeszcze raz dziękujemy wszystkim obecnym, i tym, którzy przyszli wypowiedzieć swoje zdanie nt. referendum i energetyce jądrowej, jak i tym, którzy przyszli tylko posłuchać argumentów za i przeciw.

Drodzy mieszkańcy! Niezależnie od tego jakie macie zdanie gorąco Was zachęcamy, abyście 10 czerwca poszli uczestniczyć w referendum i zdecydowali o przyszłości: Waszej, Gryfina, ale przede wszystkim o przyszłości Waszych dzieci.

Zbigniew P. Majzner,
Unia Polityki Realnej,
prezes okręgu zachodniopomorskiego

Razem dokonajmy zmian!

konto_usuniete_498fs 
Podpułkownik

Wysłany: Czw Cze 07, 2012 14:36   

UPR napisał/a:
abyście 10 czerwca poszli uczestniczyć w referendum i zdecydowali o przyszłości: Waszej, Gryfina, ale przede wszystkim o przyszłości Waszych dzieci.

oczywiście prezes nie ma na myśli te dzieci.

cysiek 
Generał

Ostrzeżeń:
 5/5/6
Wysłany: Czw Cze 07, 2012 16:16   

oczywiście ze nie te dzieci bo prezezs wyrażnie mówi o naszych dzieciach....... a te na fotce to nie są nasze :wink:

P. Nikitiński 
Generał

Wysłany: Pią Cze 08, 2012 20:31   

http://wyborcza.pl/1,9144...w_Gryfinie.html
http://www.rmf24.pl/fakty...inie,nId,611021
http://www.cire.pl/item,6...w-gryfinie.html

cysiek 
Generał

Ostrzeżeń:
 5/5/6
Wysłany: Sob Cze 09, 2012 11:46   

Idzmy wiec i głosujmy na TAK !!! :mrgreen:

H56 
Generał

Wysłany: Sob Cze 09, 2012 13:37   

to referendum to wyrzucanie pieniędzy podatnika w błoto. Czy ktokolwiek wierzy ,że potężne gospodarczo Niemcy pozwolą sobie na wybudowanie tuż przy granicy atomowej elektrowni, w strefie
Jej lokalizacja w Pniewie , gdzie mieszka i buduje się kupa ludzi, skazuje referendum na porażkę . Politycy niech się promują za własne pieniądze.

cysiek 
Generał

Ostrzeżeń:
 5/5/6
Wysłany: Sob Cze 09, 2012 14:19   

Potęzne gospodarczo Niemcy ( mam 47 lat świadczę pracę w duzym niemieckim przedsiębiorstwie - na około 1000 pracowników nie ma nikogo młodszego ode mnie na produkcji :shock: a większość pracowników mówi po rosyjsku :lol: , trzech po turecku )

są przeciw wszelkiemu postępowi w Polsce bo u nich nie ma kto robić za jakieś smieszne 3000 euro netto. A oni już po 1939 przekonali się ze słowianie to świetna, bystra i pracowita siła robocza i teraz wszyscy żałują że tak długo nie otwierali rynku pracy ( no ale bali się złodziejstwa bo w tym Polacy są najlepsi na świecie )

http://serwisy.gazetapraw...astepny-artykul

Proszę to to przeczytać i jak pisałem wcześniej ....NIE DAĆ SOBĄ MANIPULOWAĆ :cool:

Arek_elektryk 
Generał

Imię: Arek
Wysłany: Sob Cze 09, 2012 14:39   

cysiek napisał/a:

są przeciw wszelkiemu postępowi w Polsce bo u nich nie ma kto robić

Nie wiem czy pamiętacie jaki był podstawowy warunek przyjęcia Polski do EU?

[ Dodano: Sob Cze 09, 2012 14:40 ]
No to pytanie pomocnicze: co tow. Balcerowicz w czasach rządów koalicji AWS i wiecznego koalicjanta z naszą gospodarka zrobili?

cysiek 
Generał

Ostrzeżeń:
 5/5/6
Wysłany: Sob Cze 09, 2012 18:21   

Zgaduję ze zjadł muchę trollowi i ten nie wie ile ma much poczkujących w maśle :roll:

H56 
Generał

Wysłany: Nie Cze 10, 2012 09:40   

[quote="cysiek"]Potęzne gospodarczo Niemcy ( mam 47 lat świadczę pracę w duzym niemieckim przedsiębiorstwie - na około 1000 pracowników nie ma nikogo młodszego ode mnie na produkcji :shock: a większość pracowników mówi po rosyjsku :lol: , trzech po turecku )

< hm, to oni nie pracują do 67- go roku życia ? Cysiek ! nie jest Ci wstyd pracować dla Niemców ? oni nawet w niedzielę do kościoła nie chodzą, a w piątek mięso jadają. :shock:

cysiek 
Generał

Ostrzeżeń:
 5/5/6
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 12:42   

Owszem " pracują " do 67 roku życia od wielu już kat i wnet mają zamiar przedłużyć wiek emerytalny bo brakuje im coraz bardziej rąk do pracy ....

..... no cóż miliony bezsensu zabitych /poległych w czasie I i II WŚ mają dalokosiężne skutki np. wymordowanych żydów nie zastapili Niemcy lecz ten drobny handel i gastronomię po nich zapełnili tureccy imigrańci.

PS. Nie wstyd mi że będę miał za 5 przepracowanych lat minimalna emeryturę norweską , duńską i niemiecką ..... bo każda osobno z tych minimalnych emerytur będzie wyzsza od tego co ZUS da mi za te 20 lat przepracowanych w Polsce :banan

Arek_elektryk 
Generał

Wysłany: Nie Cze 10, 2012 13:42   

H56 napisał/a:
w piątek mięso jadają. :shock:

:nono ale nie świninę :mrgreen:

[ Dodano: Nie Cze 10, 2012 13:48 ]
cysiek napisał/a:
Owszem " pracują " do 67 roku życia od wielu już kat i wnet mają zamiar przedłużyć wiek emerytalny bo brakuje im coraz bardziej rąk do pracy ....

U nas z tego samego powodu podnoszą - bo na Zachodzie brakuje rak do pracy a u nas jest za male bezrobocie

cysiek 
Generał

Ostrzeżeń:
 5/5/6
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 15:26   

PanRysio napisał/a:
Według mnie to taki temat zastępczy. W "7 Dniach Gryfina" we dwóch kolejnych numerach był to najważniejszy temat. A powodem jest co? Publikacja w "Głosie Szczecińskim". Prasa sama sobie wymysla tematy.
Jestem jak najbardziej za taka inwestycja, ale badzmy szczerzy. Gryfina nikt nie wybierze. A prasa niech się zajmie ważnymi i realnymi problemami, bo elektrownia jądrowa to takie gdybanie jakby się zastanawiano czy będzie u nas baza promów kosmicznych NASA.

Jakby co to jestem równiez za bazą promów kosmicznych NASA na polach za Górnym Tarasem ....

......jestem za wszystkimi i obojętnie jakimi inwestycjami byle tylko nasza młodziez nie musiała wyjeżdzać do tej beznadziejnej Angli i tam robić za śmieszne pieniądze . :oops:

Ducy 
Generał

Imię: Saint-Valery-sur-Somme
Ostrzeżeń:
 5/5/6
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 21:52   

13% lipa :(
Po co komu demokracja jak ludzie nie potrafią z niej korzystać :evil:

ważka 
Pułkownik

Imię: d
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 23:23   

Skąd te dane?

cysiek 
Generał

Ostrzeżeń:
 5/5/6
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 23:29   

Na godzinę 14 tą było tylko 5,6 % :evil:

http://szczecin.gazeta.pl...5_62_proc_.html

Kiedyś teść brata mi mówił ze Mietek wygra wybory na burmiszcza bo CAŁA Dojna Odra będzie na niego głosowała...... no i widzimy jaką tych kilkuset ludzi z rodzinami ma siłę przebicia :oops:

No trudno przynajmniej staraliśmy się powalczyć :poklon

Wielkie dzięki Pawłowi za pomysł i dobre chęci !!!

ważka 
Pułkownik

Wysłany: Nie Cze 10, 2012 23:50   

Cóż...
Nic na siłę, choć przyznam, że .... ech.
Może uda sie bliżej przyjrzeć wynikom i wyciagnąc wnioski na przyszłość. Jakby nie było, to ponad 3000 ludzi.
Największa, najcięższa, najbardziej mozolna i długotrwała praca (jeśli będą tacy, którzy zechcą ja podjąć) to uświadomienie ludziom, że powinni korzystać ze swoich praw obywatelskich, że w dłuższej perspektywie to im się zwyczajnie opłaca.

oldtimer3
Generał

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 00:15   

a moze by pomyslec ze mieszkancy mieli wiecej rozsadku? to nie brak demokracji tylko przeswiadczenie ze takie rozwiazania sa biciem piany!

[ Dodano: Pon Cze 11, 2012 00:16 ]
czekamy na lepsze pomysly!

Flux IV Waza 
Moderator działu Włóczykij

Imię: Przemek
Wysłany: Pon Cze 11, 2012 00:22   

oldtimer3 napisał/a:

czekamy na lepsze pomysly!

To zaproponuj coś, podpisz się pod tym swoim nazwiskiem i wciel w to życie.
Biciem piany jest wyłącznie krytyczne pisanie na forum.

ważka 
Pułkownik

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 00:47   

Panie oldtimer3 czy naprawdę mysli Pan, że to rozsądek każe ludziom zostać w domu i nie iśc do wyborów? Jakichkolwiek? Wybory samorządowe 2010 - 46%, wybory parlamentarne 2011 - niecałe 49%.
Władze wybiera nierozsądna mniejszość?
Refarendum ma jeszcze tę zaletę, że można powiedzieć "nie".
Proszę zaproponować lepszy, bardziej rozsądny pomysł w tej sytuacji.

Aspe
Podpułkownik

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 05:57   

:mrgreen:

Ducy 
Generał

Imię: Saint-Valery-sur-Somme
Ostrzeżeń:
 5/5/6
Wysłany: Pon Cze 11, 2012 07:57   

ważka napisał/a:
Skąd te dane?

O godz. 20, tj. godzinę przed końcem głosowania, frekwencja wynosiła 13 proc. Do tej pory zagłosowało 3,2 tys. spośród ponad 25 tys. uprawnionych do udziału w referendum.

Formalnie nieważne okazało się lokalne referendum w Gryfinie w sprawie lokalizacji elektrowni jądrowej w tej gminie. W referendum wzięło udział 13,79 proc. uprawnionych do głosowania.

Głosów ważnych oddano 3 445.
Na TAK > 2 441
Na NIE > 1004

konto_usuniete_498fs 
Podpułkownik

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 08:27   

co takiego w sobie mają lokalizacje pod budowę elektrowni atomowych w tych małych mieścinach, gryfino, gąski, żarnowiec a czego nie mają takie uprzemysłowione i energochłonne miasta jak łódź, warszawa czy kraków ?
skoro EA są tak bezpieczne dla Środowiska to Dlaczego nie buduje się ich w okolicach dużych skupisk ludzkich i dużych ośrodków przemysłowych, hę ?
może tam przeprowadzić referendum z pytaniem:
"Czy wyraża Pan/Pani zgodę na lokalizację elektrowni jądrowej lub wszelkiej innej infrastruktury związanej z przemysłem jądrowym i rozpoczęcie jakichkolwiek prac badawczych związanych z tymi inwestycjami na terenie Gminy Warszawa ?"
byłbym ciekaw wyników i frekwencji, zakładam że frekwencja byłaby w granicach 60 % a wynik byłby negatywny i nikt by nie krzyczał o nieumiejętnym korzystaniu z demokracji.

G.Tenno 
Major

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 08:36   

nadenty pózon napisał/a:
co takiego w sobie mają lokalizacje pod budowę elektrowni atomowych w tych małych mieścinach, gryfino, gąski, żarnowiec a czego nie mają takie uprzemysłowione i energochłonne miasta jak łódź, warszawa czy kraków ?
a np. zapotrzebowanie na wodę (gerneralnie warunki hydrologiczne) może duże miasto by nie wydoliło? lub np. taka lokalizacja zmniejsza prawdopodobieństwo oddziaływania osób trzecich na stan bezpieczeństwa.
"Łatwo jest mówić o Polsce, trudniej dla niej pracować, jeszcze trudniej umrzeć, a najtrudniej cierpieć." Napis wyryty przez torturowanego więźnia na ścianie katowni gestapo przy Alei Szucha w Warszawie

konto_usuniete_498fs 
Podpułkownik

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 08:45   

mówisz kolego o zapotrzebowaniu na wodę, hmm, tak się składa, że kraków i warszawa mają dużą wisłę, ale tu cię rozumiem, wędkarze byliby nie pocieszeni, bo w wysokiej temperaturze to tylko piranie by przetrwały no i lodołamacze na wiśle nie miałyby co robić, faktycznie to jest problem.
a co do osób trzecich to istnieją wyspecjalizowane firmy z izraela ochraniające większość EA na świeci, tą w fukushimie też ochraniali, kolego te bajki to na dobranoc dzieciom możesz opowiadać.

http://bojarski.nowyekran...trownia-atomowa

...Tymczasem lata światowego zastoju w budowie elektrowni atomowych zaowocowały dużym postępem technologicznym w budowie t. zw. czystych elektrowni węglowych, o znacznie wyższej sprawności niż dotychczas i zmniejszonym oddziaływaniu na środowisko. Pierwsze takie bloki energetyczne nowej generacji miały już być instalowane w kraju: w Bełchatowie, w Łagiszy i w Pątnowie. Energia z nich będzie znacznie tańsza, aniżeli z elektrowni atomowej.Unia Europejska kilka lat temu zdecydowała o stworzeniu specjalnych zachęt dla budowy w Europie i uruchomieniu do 2015 r. dwunastu modelowych, komercyjnych elektrowni opartych na technologiach czystego węgla. Przynajmniej dwie z tych elektrowni mogłyby powstać w Polsce.
W starszych elektrowniach węglowych w kraju w najbliższych latach będą likwidowane wysłużone już urządzenia. Instalowanie tam nowoczesnych bloków pozwala obniżyć ogólne koszty inwestycyjne o około 30%, w wyniku wykorzystania istniejącej infrastruktury regionalnej i energetycznej oraz części urządzeń elektrowni. Przy okazji można zwiększyć moc wytwórczą. Pozostanie też nadal zatrudniona doświadczona załoga elektrowni i kopalni, bez bolesnych zwolnień. Te możliwości trzeba wykorzystać."

I O TO Trzeba Walczyć wadzo i państwo radni, realnie !

G.Tenno 
Major

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 09:16   

tak i bezpieczeństwo łatwiej zapewnić w środowisku miejskim, najlepiej elektrownie postawić w centrum miasta :nono buduje się takie zakłady poza miastem by ułatwić np. logistykę, jak sobie wyobrażasz taką liczbę pojazdów (ciężarowych) w mieście
"Łatwo jest mówić o Polsce, trudniej dla niej pracować, jeszcze trudniej umrzeć, a najtrudniej cierpieć." Napis wyryty przez torturowanego więźnia na ścianie katowni gestapo przy Alei Szucha w Warszawie

konto_usuniete_498fs 
Podpułkownik

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 09:20   

15 lub 20 km od centrum miasta to mało, autostradą do warszawy dojedziesz od zachodniej granicy, oj kolego DEmagogia i nic po za tym, proszę cię, te twoje argumenty świadczą tylko na korzyść przeciwników EA.

G.Tenno 
Major

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 09:34   

zupełnie Cię nie rozumiem?! to Ty nie masz żadnych argumentów, stawiasz pytanie czemu nie w dużym mieście to wymieniam hydrologia to Ty o Wiśle :roll: ja o bezpieczenstwie fizycznym a Ty o ochronie z Izraela :shock: ja o logistyce a Ty... no właśnie o czym?

konto_usuniete_498fs 
Podpułkownik

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 09:36   

miłego główkowania, ja wysiadam.
Ostatnio zmieniony przez konto_usuniete_498fs Pon Cze 11, 2012 09:49, w całości zmieniany 1 raz  

G.Tenno 
Major

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 09:40   

masz duży problem z gramatyką i faktycznie główkować trzeba o co Ci chodzi :roll: jak będziesz wysiadał obejrzyj się czy nic nie jedzie...

oldtimer3
Generał

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 10:13   

Pani Wazko!..pisze pani w kontekscie porownan frekwencji wyborow samorzadowych lub lokalnych z frekwencja referendalna..i w tym jest sedno!!!! otoz zaangazowanie demokrastyczne jest widoczne sie w sprawach ISTOTNYCH!!!!!!...Pani zdaje sie nie chce odroznc wyborow od happeningow a takim ze wzgledu na skutecznosc bylo to referendum.A na uwage ze wladze wybiera nierozsadna wiekszosc? no coz..czy nierozsadna to okazuje sie dopiero po wyborze..ale od tego beda kolejne wybory zeby wybrac lepiej!..Zgadzam sie ze referendum bylo ..Pomyslem..jak raczyl zauwazyc jeden z forumowiczow..ale tu nie trzeba pomysly..zbawiennego! tylko dzialania na wielu kierunkach..i to nie opierajac sie o vox populi..bo ten dzis jest malo istotny ..lecz wypracowanie alternatym z fachowcami! i negocjowanie tychze..w czym jak sadze bardziej zbawienne bedzie szczecinskie srodowisko naukowe niz radni

Maja_Malgorzata
Major

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 15:08   

G.Tenno napisał/a:
masz duży problem z gramatyką i faktycznie główkować trzeba o co Ci chodzi :roll: jak będziesz wysiadał obejrzyj się czy nic nie jedzie...

A "pózon" chyba faktycznie jest "nadenty". :cool:

Arek_elektryk 
Generał

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 15:11   

Ducy napisał/a:

Po co komu demokracja jak ludzie nie potrafią z niej korzystać :evil:

To fakt.
Glosują na lewice a potem narzekają, że ... jest lewo. A co ma lewica robić? Na prawo przecież nie pójdzie!

konto_usuniete_498fs 
Podpułkownik

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 15:15   

Maja_Malgorzata napisał/a:
G.Tenno napisał/a:

A "pózon" chyba faktycznie jest "nadenty". :cool:

dziękuję za zainteresowanie moją skromną osobą, a co do "dentości" to tylko "pozur" i z góry uprzedzam, że nie jestem zwolennikiem tezy: kobiety do garów, o nie.

Arek_elektryk 
Generał

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 15:17   

nadenty pózon napisał/a:

"Czy wyraża Pan/Pani zgodę na lokalizację elektrowni jądrowej lub wszelkiej innej infrastruktury związanej z przemysłem jądrowym i rozpoczęcie jakichkolwiek prac badawczych związanych z tymi inwestycjami na terenie Gminy Warszawa ?"

A po co? Byłeś w stolycy? Jak byś był, to byś wiedział ze oni mają tam EC Kawęczyn, EC Żerań i EC Siekierki. Na Kawęczynie nie byłem.
My mamy tylko DO nad którą wisi widmo likwidacji.

[ Dodano: Pon Cze 11, 2012 15:19 ]
nadenty pózon napisał/a:
mówisz kolego o zapotrzebowaniu na wodę, hmm, tak się składa, że kraków i warszawa mają dużą wisłę,
Że co mają dużego? Pojedź tam i sam zobacz jak głęboka ta nasza królowa rzek jest.

[ Dodano: Pon Cze 11, 2012 15:21 ]
Dlaczego nie w mieście? Kto widział Stację Krajnik zna też jedną z wielu odpowiedzi dlaczego nie.

A tak na marginesie, to mnie rozbrajają wypociny ludzi, co piszą a nie wiedzą o czym piszą.

quent 
Generał

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 15:25   

Arek_elektryk napisał/a:
Glosują na lewice a potem narzekają, że ... jest lewo.

Ano lewo... ale przecież wszędzie w mediach słyszy się, że wszystkiemu winny kapitalizm!
Pomieszanie pojęć sięgnęło już zenitu :-(

Benjamin Franklin

konto_usuniete_498fs 
Podpułkownik

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 15:32   

Arek_elektryk napisał/a:
nadenty pózon napisał/a:

A po co? Byłeś w stolycy? Jak byś był, to byś wiedział ze oni mają tam EC Kawęczyn, EC Żerań i EC Siekierki. Na Kawęczynie nie byłem.
My mamy tylko DO nad którą wisi widmo likwidacji.

[ Dodano: Pon Cze 11, 2012 15:19 ]
nadenty pózon napisał/a:
mówisz kolego o zapotrzebowaniu na wodę, hmm, tak się składa, że kraków i warszawa mają dużą wisłę,
Że co mają dużego? Pojedź tam i sam zobacz jak głęboka ta nasza królowa rzek jest.

Dlaczego nie w mieście? Kto widział Stację Krajnik zna też jedną z wielu odpowiedzi dlaczego nie.

A tak na marginesie, to mnie rozbrajają wypociny ludzi, co piszą a nie wiedzą o czym piszą.

o widzę, że kolega elektryk na wszystko ma odpowiedź i zna się na EA jak nie przymierzając bolesław waliza na rządzeniu / byciu prezydentem, dla mniej zorientowanych /, te warsiawskie elektrownie to do kiedy mają resurs ?

Arek_elektryk 
Generał

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 15:32   

quent napisał/a:

Ano lewo... ale przecież wszędzie w mediach słyszy się, że wszystkiemu winny kapitalizm!
Pomieszanie pojęć sięgnęło już zenitu :-(

I jak tu sie dziwić, że ludzie nie wiedzą na kogo w końcu głosują. Zobacz ilu na tym forum daje sobie tę medialną papkę wciskać.

[ Dodano: Pon Cze 11, 2012 15:35 ]
nadenty pózon napisał/a:
o widzę, że kolega elektryk na wszystko ma odpowiedź

Na wszystko to nie, tylko na to co wie. Dobrze by było gdyby inni brali z tego przykład. Do to Ciebie pisze!

nadenty pózon napisał/a:
te warsiawskie elektrownie

To nie są elektrownie, tylko elektrociepłownie.

Odpowiedz do tematu