www.gryfino.info Strona Główna www.gryfino.info
Forum Portal Mieszkańców Gryfina

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Woda w Gryfinie niezdatna do spożycia i do celów higieny os.
Autor Wiadomość
aniakarina100
Sierżant

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:27   

też to widziałam, czyżby cenzura? :wink:

pawuloon 
Starszy kapral

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:28   

Siedzą i pilnują grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :) ))))))))))))

Tango 
Szeregowy

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:28   

Sprawdziłam i potwierdziłam telefonicznie-Laguna ma inne ujęcie wody.Łapać za mydło i dalej na centrum wodne,żeby się przynajmniej umyć.

ona 
Szeregowy

Imię: -
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:32   

ja jestem przekonana ze to Figiel bo woda jest ...
... zanieczyszczona tetrachloroeten zwanym tez czterochroetenen a jest to substancja przeznaczony do prania chemicznego, wiec nie pozostawia do żadnych wątpliwości. A przecież już kiedyś były problemy z tą pralnia i powtórzyły się ponownie tylko ze teraz w większym stopniu najpierw snęły ryby a teraz nie można nawet nie można myć rak w wodzie ! W końcu ktoś by mógł się wsiąść za ta cholerną pralnie !

Agami 
Starszy kapral

Imię: Agnieszka
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:39   

Cytat:
Ja bym dał i 10 zł, gdybym potrzebował tej wody, i 20, i 50, ale cóż, widocznie mają ludzie dużo serca.

Święte słowa.....Pewnie każdy by tak zrobił.Pragnienie nie wybiera

pawuloon 
Starszy kapral

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:41   

Ja nie wiem kto się do tego przyczynił ale powinien ponieść konsekwencje, z cała surowością prawa jeśli to firma zamknąć i tak samo z osobą prywatną .

t.s
Generał

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:44   

pawuloon napisał/a:
Ja nie wiem kto się do tego przyczynił ale powinien ponieść konsekwencje, z cała surowością prawa jeśli to firma zamknąć i tak samo z osobą prywatną .

a jeśli byłaby to jakaś duża firma ?

pawuloon 
Starszy kapral

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:48   

No to pewnie gmina się bedzie jeszcze dłużej zastanawiać nad decyzją co zrobić, bo podatki kasa ważniejsze od nas.

Skowronek 
Starszy szeregowy

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:49   

Co to za różnica duża czy mała ?? dowalić taką karę że małą firmę zamkną a dużej wyjdą takie praktyki bokiem.

Tango 
Szeregowy

Za Netto,po godzinie oczekiwania znowu pojawił się przed chwiką beczkowóz.To jakiś cyrk-jeden beczkowóz na całe osiedle.Mąż poleciał z wiadrami,żeby było się w czym umyć.A ja tam pierdziu,zaraz odkręcam kran i idę wziąć prysznic.Nikt mi nie powie,że syf pojawił się dzisiaj.Myliśmy się tyle dni i nic,więc chyba nie umrę od tego prysznica.Nie odważę się jednak umyć w tym naczyń czy ugotować obiadu,nie mówiąc o wykąpaniu dziecka.Brrr..

kontousuniete2 
Generał

t.s napisał/a:
To lepiej sprzedawać czy nie sprzedawać ?
oczywiscie ze sprzedawac! ale to nie fer........ ba jezeli uzna sie to za sytuacje kryzysowa wydaje mi sie ze mozna pociagnac do opdowiedzialnosci

Tango 
Szeregowy

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:50   

Pawuloon,a jak tam woda w Pniewie?To smo ujęcie?

kontousuniete2 
Generał

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:51   

ona napisał/a:
ja jestem przekonana ze to Figiel bo woda jest ...
a ja nie, Fliegel zdaje mi sie rura przekazuje woda na oczyszczalnie :wink: przepompownie....... rozne rzeczy produkuje sie w drodze na dolną np.... srodki transportu wodnego o :wink:

Skowronek 
Starszy szeregowy

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:51   

sęk w tym że twój organizm nie od razu zareaguje a za kilka lat ...

Monja 
Generał

Imię: Monja
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:52   

A ja sobie dzisiaj kulturalnie, ok. 20 w intermarche kupiłam zgrzewkę minerlnej niegazowanej. Prawie w ogóle ludzi nie było :lol:

pawuloon 
Starszy kapral

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:53   

Jest nas dwóch ja mam dwa oo a ten z pniewa jedno :)
Mnie znajdziesz w Gryfinie

Miodek 
Generał

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:54   

Pawulon napisał/a:
Pewnie plotki, ale słyszałem od ludzi już trzy wersje naprawienia awarii (każda oczywiście wg. nich z wiarygodnego źródła, hehe)
- w ten piątek
- 29 czerwca
-10 lipca...!!!

A ja w jednym sklepie na Pomorskiej słyszałem jak jedna kobieta mówiła, że w Szczecinie też jest to samo i zarzekała się, że mówi prawdę. Nie ma co wierzyć w takie gadanie usłyszane na ulicy. Ludzie coś usłyszą, dodają od siebie i powstają w większości takie niestworzone historie. Poczekamy na oficjalne informacje, wtedy będzie wiadomo.

Flux IV Waza napisał/a:
Z godzinkę temu przechodziłem koło placu Barnima.

W kolejce coś koło 50 osób. Pani, która akurat odchodziła od beczkowozu z wiaderkami mówiła, że stała ok. godziny.

Było trzeba poczekać :) Koło 22 było spokojnie. Bez problemu można było do beczkowozu dostać się.

Skowronek napisał/a:
zapewne mieszkańcy będą musieli upuścić wody z kranów a puk skrzętnie zarobi jeszcze na tym skażeniu :? :

To oczywiste :)

t.s napisał/a:
aro84 napisał/a:
-frites- napisał/a:
A ja widzialem juz cwaniakow, ktorzy staja sobie busikami w roznych czesciach miasta i sprzedaja wode najtansza ARO po 5zl za 5 litrow!!!!!!!!!. W sklepach jest po 2,50...
Krew mnie zalewa jak takich cwaniakow widze!!!!!!!!!!!!
za to powinny byc mandaty po 5 tys zl ze w sytuacjach kryzysowych kroi sie ludzi

Skoro ktoś od nich kupuje, znaczy, że się godzi na taką cenę. Ja bym dał i 10 zł, gdybym potrzebował tej wody, i 20, i 50, ale cóż, widocznie mają ludzie dużo serca.

Dokładnie jak Tomek pisze. Nie chcecie to nie kupujcie, ktoś wam każe?

monczka17 napisał/a:
A ja mam czystą wode byl u mnie pan z PUKU i mowił ze woda jest zdatna do picia ana POMORSKIEJ :)

Jak ktoś ma działkę na Górce, to śmiało może brać wodę z kranu. Jest z innej studni głębinowej, pewne źródło :)

pawuloon napisał/a:
Czy ktoś jeszcze zaobserwował jakieś dziwne objawy ??????

Tango napisał/a:
A ja tam pierdziu,zaraz odkręcam kran i idę wziąć prysznic.Nikt mi nie powie,że syf pojawił się dzisiaj.Myliśmy się tyle dni i nic,więc chyba nie umrę od tego prysznica.

W tym wszystkim zapewne działa też podświadomość, że jak ludzie dowiedzieli się to od razu poczuli objawy. Wiadomo, nie ma co ryzykować pijąc tę wodę czy kapiąc się w niej, ale jeśli ktoś to zrobi to z pewnością nie umrze, jak już wyżej ktoś pisał :)

Scarlett 
Generał

Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:55   

Skowronek napisał/a:
Ujęcie wody Tywa to studnia głębinowa więc skąd tam skażenie ?? rozumiał bym gdyby to była woda z rzeczki ale skażony zbiornik głębinowy ?? coś tu nie pasi. Gdzie nastąpiło to skażenie czy zbiornik podziemny jest skażony czy skażenie nastąpiło w samym ujęciu ??

A może:
17. CZTEROCHLOROETYLEN (tetrachloroetylen)
Do wód powierzchniowych trafia ze ściekami. Jest produkowany w dużych ilościach
przez przemysł chemiczny i szeroko stosowany jako rozpuszczalnik, przede wszystkim
w pralnictwie.
Należy do haloformów - grupy związków tworzących się w wodzie pitnej w trakcie
uzdatniania, jeżeli stosowano chlorowanie (—> haloformy).

Czterochloroetylen należy do chlorowanych węglowodorów alifatycznych, związków
o działaniu narkotycznym, silnie toksycznych dla centralnego układu nerwowego. Powoduje
także uszkodzenie obwodowego układu nerwowego, nerwobóle, zaburzenia wzroku,
stany oszołomienia i odurzenia. Długotrwałe narażenie na działanie tego związku powoduje
zwyrodnienie i uszkodzenie wątroby, nerek i mięśnia sercowego. Na skórę działa drażniąco.
Zaliczany jest do substancji rakotwórczych.

Również inne szkodliwe związki mogą sie wytworzyć podczas uzdatniania: np.

16. CZTEROCHLOREK WĘGLA (tetrachlorek węgla)
Do wód powierzchniowych dostaje się przez ścieki z przemysłu chemicznego. Należy
do powszechnie stosowanych rozpuszczalników, często używanych w produkcji farb
i lakierów.
Czterochlorek węgla tworzy się w wodzie pitnej w procesie uzdatniania, jeżeli
stosuje się chlorowanie. Należy do haloformów, grupy związków powstających w wodzie
w wyniku reakcji chloru z substancjami organicznymi, szczególnie pochodzenia humusowego... .

Dobry link do wiadomości o tej substancji podał "Krzysztof'. Najbardziej interesujące dane - na końcu linku.
Oczywiście, wszystko zależy od stężenia oraz czasu spożywania takiej wody, ale nie doczytałam jednoznacznie, jakie są szkodliwe i w jakiej liczbie wystąpiły w naszej wodzie.

I jeszcze: z takich substancji, które zatruwają wody powierzchniowe i mogą też przedostać sie głębiej, korzysta, oprócz przemysłu pralniczego, przemysł drukarski i farbiarski.

mareks 
Generał

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:59   

No gdzieś wcieło robalka,[img][/img] ale się odnalazł.Co do pralni,oczyszczalnie ścieków w tej firmie widziałem jakieś 15-cie lat temu.Chemikiem nie jestem z zawodu więc się nie bede mądrzył,ale :roll: ...Troche lat mineło,ochrone środowiska obecnie traktuje się nieco poważniej niż wtedy a i technologia jest teraz dużo lepsza,oczywiście jeśli ktoś chce{albo musi bo nie ma innego wyjścia}wydac na to spore pieniądze.

ewasza12 
Generał

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:59   

Jeśli to duża firma, to powinna zapłacić odszkodowania.
" Natychmiast [ok. godz. 15 - red.] zdecydowałem o powiadomieniu mieszkańców - mówi burmistrz Gryfina Stanisław Piłat." Hmmm... Pierwszy megafon słyszałam grubo po 16... Chyba że błądził gdzieś, a mieszkam w centrum...
http://miasta.gazeta.pl/s..._Gryfinie_.html

''(@)'' 
Major

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:01   

Po dzisiejszym zdarzeniu widzimy jak bardzo władza o nas dba.
Ten pośpiech w informowaniu mieszkańców jest niesamowity. A może co poniektórzy się tak usilnie odkażali że zapomnieli że mieszkańcy Gryfina w każdej minucie zużywają setki litrów skażonej wody? Co robił Burmistrz i sztab kryzysowy pomiędzy 9 a 16?
Może czas na zmianę gospodarza miasta na takiego który będzie dbał o mieszkańców?

Robson 
Kapitan

Cytat:
sęk w tym że twój organizm nie od razu zareaguje a za kilka lat ...

A za kilka lat wyrośnie trzecia ręka i zielone czułki...
Ja rozumiem, że normy zostały przekroczone, ale bez przesady :???:
Ostatnio zmieniony przez Robson Sro Cze 25, 2008 22:02, w całości zmieniany 1 raz  

Agami 
Starszy kapral

Miodek napisał/a:
W tym wszystkim zapewne działa też podświadomość, że jak ludzie dowiedzieli się to od razu poczuli objawy

Dokładnie.U mnie też dzisiaj byli wysłannicy Puk i powiedzieli,że u nas,okolice Pomorskiej woda jest ok.....ale wcześniej zrobiłam zapasy i dzieciom nie pozwolę używac wody z kranu...W podświadomości czerwona lampeczka świeci się nadal

Skowronek 
Starszy szeregowy

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:02   

no to jak o 15 zdecydował a o 09:48 na bipie zamieścili informacje ?? coś się tu nie trzyma kupy :evil:

aniakarina100
Sierżant

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:02   

Cytat:
W tym wszystkim zapewne działa też podświadomość, że jak ludzie dowiedzieli się to od razu poczuli objawy.

może i tak, ale ja od rana sie dziwnie czułam i zastanawiałam co to moze być, po usłyszeniu komunikatów dopiero po jakims czasie pomyślałam, a może to to?
Ostatnio zmieniony przez Miodek Sro Cze 25, 2008 22:05, w całości zmieniany 1 raz  

Miodek 
Generał

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:04   

''(@)'' napisał/a:
Co robił Burmistrz i sztab kryzysowy pomiędzy 9 a 16?

Może zapasy mineralki w sklepach zanim mieszkańcy zrobili nalot i wykupili wszystko? :lol:

Skowronek 
Starszy szeregowy

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:04   

jeśli przekroczenie normy jest 13 krotne a ty mówisz że spoko no to ręce opadają :roll:

ewasza12 
Generał

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:06   

Kupy nie trzyma się to, że mogło dojść do takiej sytuacji. A może to Talibowie? Albo ci z Klewek ?? W każdym razie naczalstwo, że tak nieładnie powiem, (albo nie powiem, bo może zadziałać cenzura :???: ) - nie sprawdziło się, o ile prawdziwe są godziny informacji.... :neutral:

Agami 
Starszy kapral

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:07   

Wiem,że wczoraj kilkoro dzieci moich znajomych miało dziwne obiawy.wymioty,wys.temperatura.....lekarze nie wiedzieli,co to może być...a dzisiaj okazuje się,że to mogło być zatrucie tym TERACHLO---coś tam

pawuloon 
Starszy kapral

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:07   

Powiem wam że wczoraj po południu rozmawiałem z człowiekiem na warsztacie samochodowym w Gryfinie i pan narzekał że u siebie w Szczecinie nie mógł sie wykąpać ani napić kranówki.???

kontousuniete2 
Generał

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:10   

Miodek napisał/a:
Dokładnie jak Tomek pisze. Nie chcecie to nie kupujcie, ktoś wam każe?
Wasze zachowanie jest skandaliczne, egoistyczne i ................. i wogóle do d.py :mad:

[ Dodano: Sro Cze 25, 2008 23:11 ]
pawuloon napisał/a:
pan narzekał że u siebie w Szczecinie nie mógł sie wykąpać ani napić kranówki.???
kumpel na Dubois mial zawsze herbate w kranie odkad pamietam

Spyro 
Podpułkownik

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:12   

aro84 napisał/a:
t.s napisał/a:
oczywiscie ze sprzedawac! ale to nie fer........ ba jezeli uzna sie to za sytuacje kryzysowa wydaje mi sie ze mozna pociagnac do opdowiedzialnosci

tam od razu do odpowiedzialności, a może gość kupił po 12 złotych i sprzedaje taniej żeby trochę ludziom pomógł. Gdybym ja miał do wyboru brać urlop i stracić na tym dziesiątki złotych żeby w kolejce postać za wodą to poszedł bym, kupił z 5-7 baniaków i cześć...

aniakarina100
Sierżant

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:12   

Ogłoszenia o skażonej chemicznie wodzie zawisły na klatkach schodowych.
Do godz. 20 do miejscowego szpitala nie zgłosił się nikt z podejrzeniem zatrucia skażoną wodą - poinformował nas lekarz dyżurny z gryfińskiego szpitala.

hehe, ktoś miał ogłoszenie na klatce schodowej? :lol:

ewasza12 
Generał

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:16   

W moim bloku wiszą, "na starówce", około 19 powiesili, ale na co drugiej klatce, z ciekawości podeszłam przeczytac, bo na moich drzwiach nie ma... I to było TO...

Agami 
Starszy kapral

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:16   

aniakarina100 napisał/a:
Ogłoszenia o skażonej chemicznie wodzie zawisły na klatkach schodowych.

Jane,że zawisły.ale w blokach ,w których mieszkają nasi urzędnicy,bo po co informować nas,biednych,szarych mieszkańców Gryfina

Agami 
Starszy kapral

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:19   

ewasza12 napisał/a:
W moim bloku wiszą, "na starówce", około 19 powiesili, ale na co drugiej klatce, z ciekawości podeszłam przeczytac, bo na moich drzwiach nie ma... I to było TO...

Oszczędzają na papierze :mad: Drogą pantoflową prędzej człek sie dowie,niż od naszych władz miasta :razz:

Robson 
Kapitan

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:21   

Cytat:
eśli przekroczenie normy jest 13 krotne a ty mówisz że spoko no to ręce opadają :roll:
Norma została przekroczona, ale po co teksty tego typu, że za kilka lat jakieś dziwne efekty się pojawią? Sprawdzałem na wcześniej podanej stronie informacje na temat substancji, aż tak źle nie jest, dopiero 3-cia klasa rakotwórczości, LD50 dla szczura też jest spore, biorąc pod uwagę ile znajduje się jej w jednym litrze. Prawda jest taka, że i tak przeciętny człowiek nie wypije dziennie więcej niż 2,5 l wody, więc już nie przesadzajmy z dramatycznymi skutkami...

ewasza12 
Generał

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:25   

E, no, i tak dali to po fakcie :) )
Zastanawia mnie fakt, że nikt nie troszczy sie o zwierzęta, ani słowa o tym, żeby im tez nie podawać tej wody. a mój kot miał dziś problemy żołądkowe :???: (pije wodę prosto z kranu)

Agami 
Starszy kapral

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:26   

aro84 napisał/a:
Miodek napisał/a:
Bezsensu, czemu tak się spinasz? Bo nie zgadzają się niektórzy z Tobą?
nieslysze Cie masz ignora i pod sciane w sytuacjach kryzysowych to jedyne rozwiazanie
pawuloon napisał/a:
Dokładnie wolność słowa
i kolejny

Ja to tak sobie po cichu myślę,po co Wy "siadacie "jeden na drugiego.....Dzisiaj to może jest zagrożenie nie tak znowu wielkie,ale co by było gdyby sytuacja była naprawdę krytyczna???? Też byście się sprzeczali,kto ma rację,a kto nie???

Spyro 
Podpułkownik

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:26   

aro84 napisał/a:
Spyro napisał/a:
Gdybym ja miał do wyboru brać urlop i stracić na tym dziesiątki złotych żeby w kolejce postać za wodą to poszedł bym, kupił z 5-7 baniaków i cześć...
oj bo zaczne ignory wlepiac i dpiero zacznie sie karuzela.................. spekulantom mowie nie i bede konsekwentny a jak nie to na koncu...... najjasniejszemu Panu!

baaaa mało tego, będąc dzisiaj w Szczecinie (bo oczywiściej taniej mi wyszło pojechać po wodę aniżeli stac w kolejce) aż mnie korciło żeby wziąć kilkadziesiąt zgrzewek więcej i samemu nie stanąć ograniczała mnie przestrzeń ładunkowq mojego pojazdu i pasażerowie, których bym musiał zostawić :mrgreen:

Ale jak ktoś chce mam do odstąpienia za 84 zł jedną butlę 5 l. wody... aro... :mrgreen:

kln 
Generał

Imię: Maciek
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:27   

Myli się, jedli zupe przez na pewno więcej niż ten jeden dzień, a teraz panikują i boją się rąk w niej umyć. Z pewnego źródła wiem że już wczoraj wiadomo było że woda nie spełnia norm, i co Wy na to? Gdybym mógł to też bym sprzedawał wodę po 10zł/5l, a co! Jest popyt to i jest podaż.
Ostatnio zmieniony przez Adm Sro Cze 25, 2008 22:32, w całości zmieniany 4 razy  

Adm 
Moderator

Imię: Konto administracyjne
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:28   

Temat nie jest miejscem, w ktorym uzytkownicy informuja sie wzajemnie o dodaniu ignora -> od tego jest PW. Wszystkie bezsensowne posty zostały wycięte i nie będe tolerował dalszego niepotrzebnego rozmywania dyskusji.

Agami 
Starszy kapral

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:30   

kln napisał/a:
Z pewnego źródła wiem że już wczoraj wiadomo było że woda nie spełnia norm, i co Wy na to?

I taki sąsiad z Ciebie????? :razz: cynka nie dałeś :grin:

kontousuniete2 
Generał

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:30   

Spyro napisał/a:
Ale jak ktoś chce mam do odstąpienia za 84 zł jedną butlę 5 l. wody... aro... :mrgreen:
buahaha akurat w Szczecinie zakupilem 2x5l bo dostalem cynk, co nie zmienia faktu, ze na spekulacjach sie przejedziecie......... 84zł????? nie badzcie gorsi od zespolu zarzadzania kryzysowego!!!! szykuje sie 2 afera miesna tzn wodna

t.s
Generał

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:36   

Skowronek napisał/a:
no to jak o 15 zdecydował a o 09:48 na bipie zamieścili informacje ?? coś się tu nie trzyma kupy :evil:

Zamieścili wbrew woli Burmistrza - poniosą więc na pewno konsekwencje służbowe.
Burmistrz wolał pozwlekać i nie szerzyć paniki... więc jak zwykle nie poniesie.

oldtimer3
Generał

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:38   

wiesc gminna niesie ze o skazeniu wiedziano juz w poniedzialek! ciekawe jaka jest data na protokole z analiza!jezeli analizy na ujeciu sa wukonywane codziennie to jest ok.ale jezeli ostatnia rytynowa analiza byla wykonana miesiac temu to napilismy sie tej wody!dlaczego jesli stwierdzono skazenie to ta woda dalej jest dostarczana do mieszkan! zalozenie ze wszyscy slyszeli apel z megafonow jest nie do przyjecia.informacja pod telefonem 4162897/sztab kryzysowy/byla nedzna!dlaczego cala woda w gryfinie jest niezdatna skoro ujecie na pomorskiej jest czyste-nadto nikt nie jest w stanie powiedziec do jakich budynkow doplywa-ot! nie bawmy siew szczegoly ! wszyscy i koniec!Wsztstko wskazuje ze ten rozpuszczalnik kojarzy sie z technologia pralnicza-to jak to jest z kontrola zdawania sciekow po praniu skoro zagrazaja one ujeciu a swoja droga okreslony jest limit sciekow ze wzgledu na mozliwosci presylu do oczyszczalni-limit jest!!! a produkcja pralnicza rosnie...dziwne!

[ Dodano: Sro Cze 25, 2008 23:41 ]
ha ha mleko sie rozlalo ktos chlapnal i nie dalo sie juz dluzej trzymac tajemnicy!-jak data na protokole jest z poniedzialku to ktos tu powinien beknąć!

[ Dodano: Sro Cze 25, 2008 23:45 ]
jutro wszyscy idziemy do pracy -kto sie ubrudzi sie nie umyje bo nie wolno w tej wodzie! ale nie martmy sie! nasz pan burmistrz poradzi na wszystko!-a moze bedzie wolne w robocie?? :mrgreen:

Agami 
Starszy kapral

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:46   

Nawet na You Tube jesteśmy sławni...... W końcówce filmu wypowiedź Pana H.P
http://pl.youtube.com/watch?v=Rfembk2UMgQ

Spyro 
Podpułkownik

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:53   

Ktoś słusznie zauważył - zawsze można iść do CW "Laguna" wykąpaś się, popływać, wymoczyć i pochwaliś się później znajomym że się pachnie :)

ewasza12 
Generał

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:54   

"Jakaś ofiara przywiozła beczkę syfu"... Wypowiedź bez komentarza...
Wodę w kranie mam i nie wiem, myć się czy dzień dziecka zrobić ?:]

Adm 
Moderator

Imię: Konto administracyjne
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:59   

ewasza12 napisał/a:
Wodę w kranie mam i nie wiem, myć się czy dzień dziecka zrobić ?:]

Ja zaufalem tej informacji o stwierdzeniu jej przydatnosci do mycia i umylem sie, rano (nieswiadomie) tez - jak narazie zadnych problemów ze skóra, innych dolegliwosci tez nie odczuwam. Bede zyl :)

ewasza12 napisał/a:
"Jakaś ofiara przywiozła beczkę syfu".

Nie nazywajmy szamba perfumerią ;- )

Odpowiedz do tematu