www.gryfino.info Strona Główna www.gryfino.info
Forum Portal Mieszkańców Gryfina

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kierowcy łączmy się
Autor Wiadomość
lipka
Szeregowy

Wysłany: Czw Wrz 01, 2005 18:26   Kierowcy łączmy się

Jestem młodym kierowcą i denerwują mnie drzewa na łużyckiej powinni je wyciąć przynajmniej tak, żeby było coś widać np. jak wyjeżdza się z urzędu pracy to nic nie widać z lewej strony. To napewno nie jest problem tylko tego wyjazdu. Ale kogo to obchodzi jak wyjadę bo i tak nic nie widać a samochód bęzie jechał i jak mnie stuknie to ja bedę winna nie dość, że kobieta poweim ten drugi to do tego blondynka w okularach mam nadzieję, że ten post dotrze do władz miast i ktoś się tym zajmię czas najwyższy bo strach tam wjeżdzać. NO NIE :!: :!: :!: :!: :? :

Grzesiek 
Generał

Imię: Dżordż
Wysłany: Czw Wrz 01, 2005 23:03   

Fajno powiedziane heh :) zobaczymy czy ktos to sobie wezmie do serca..

ernest 
Generał

Imię: ernest
Wysłany: Czw Wrz 01, 2005 23:53   

te drzewa rosły tam przez wiele wiele lat i wiciąć je dlatego ze kierowcy nie widzą to chyba paranoja

Kuba 
Podpułkownik

Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 08:38   

tam nie drwal potrzebny tylko lustra. poza tym jak cie te drzewa denerwuja to jezdzij druga strona albo wcale

H56 
Generał

Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 13:36   

oczywiście ,ze te drzewa przeszkadzają, ale to nie znaczy aby je trzeba było wyciąc tylko dlatego, że Policja nie potrafi eliminować piratów drogowych ktorzy nie stosują sie do znaków ograniczających prędkość. Stojacy pod POM-em radiowóz sprawy nie załatwi. Moim zdaniem sprawę załatwiło by kilka stanowisk dla przenośnego fotoradaru,
tak aby kierowcy nie zorientowali sie w którym miejscu będą przyłapani kiedy przekroczą prędkość.

Grzesiek 
Generał

Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 15:02   

w sumie to nie przypominam sobie aby ktos kiedys narzekal na te drzewa :|

Adm 
Moderator

Imię: Konto administracyjne
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 15:28   

Fakt, drzewa znaczaco ograniczaja widocznosc, podobnie przy wyjezdzie z parkingu przed poczta na poludniu. Ale nie widze koniecznosci wycinania tych drzew, z reszta to nie takie proste, najpierw nalezaloby uzyskac pozwolenie, poza tym koszt takiej operacji jest dosc znaczacy + utrudnienia dodatkowe - blokada bardzo ruchliwej ulicy
nie prosciej postawic lustra ?

DnL 
Szeregowy

Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 16:29   

ernest napisał/a:
te drzewa rosły tam przez wiele wiele lat i wiciąć je dlatego ze kierowcy nie widzą to chyba paranoja

chodzi o to ze te drzewa stwarzaja w pewnym sensie zagrozenie dla ruchu,a co do wyciecia tez jestem przeciwny temu. Tak jak powiedzial Kuba chyba najlepszym rozwiazaniem bylyby lustra,najtansze i chyba najlepsze rozwiazanie.

SivY 
Kapitan

Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 17:33   

Te drzewa były tam pierwsze, przed nami, więc powinny zostać.
Lustra są dobrym rozwiązaniem acz krótkotrwałym - doskonałym przykładem jest/było lustro na skrzyżowaniu dróg Krasińskiego i Armii Krajowej(może Wełtyńskiej?).
Poza tym fenomenem niezwykłym jest dla mnie tak mała liczba osób poruszających się rowerami w naszym małym mieście. W 10 minut można dostać się w każde miejsce.
Ludzie, przesiadajcie się na bicykle!!! Zdrowiej, taniej, drzewa nie będą przeszkadzać.

P.S. Mały postulat do niejakiego grześka - postaraj się wnosić coś swoimi wypowiedziami. Każda jedna jest płytka jak Wisła w Toruniu.

H56 
Generał

Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 17:35   

lustra ? ciekawe jak długo byłyby całe.

Grzesiek 
Generał

Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 18:00   

heh nigdy nie czepialem sie do kogos jak pisze swoje posty, tylko co pisze, sory Sivy ze Ci sie to nie podoba postaram sie nastepnym razem napisac cos wiecej, ale pisząc slowo "kazdy" to chyba sam wymysliles! ale mimo wszystko dzieki za zwrocenie uwagi :)

SivY 
Kapitan

Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 18:25   [offtopic]

Z góry przepraszam za offtopic.
Grzesiek napisał/a:
heh nigdy nie czepialem sie do kogos jak pisze swoje posty, tylko co pisze

To tak jak ja (bynajmniej od niedawna), nawet zaczeło mi kalafiorem latać gdy posty umieszają analfabeci.
Grzesiek napisał/a:
sory Sivy ze Ci sie to nie podoba postaram sie nastepnym razem napisac cos wiecej

Jak grochem o ścianę... Nie chodzi mi o to byś pisał więcej, a byś pisał sensownie, jeżeli nie potrafisz nie pisz.
Grzesiek napisał/a:
ale pisząc slowo "kazdy" to chyba sam wymysliles!

Nie, owe słowo już było, poznałem je na lekcjach j. polskiego(no może wcześniej).
Grzesiek napisał/a:
ale mimo wszystko dzieki za zwrocenie uwagi :)

Polecam się!

Grzesiek 
Generał

Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 22:11   

ale jak Wisła w Toruniu? heh ok ok no nie bedziemy juz sie spinac o to, rozumiem o co Ci chodzi :)

pele 
Chorąży

Wysłany: Nie Wrz 04, 2005 19:49   

Wycinac dzrewa, co za pomysl?!! Trzeba wziac sie za wariatow drogowych :mrgreen: , bo gdyby na Luzyckiej przestrzegano ograniczenia predkosci to o wiele latwiej mozna by bylo wlaczyc sie do ruchu.

daUit 
Generał

Wysłany: Nie Wrz 04, 2005 22:16   

to jak sobie radza ci co nieszkaja np. na Mieszka I ... codziennie nawet po kilka razy z tamtad wyjezdzaja i nikt otym niepiszczy... a ze autor tego postu ma problemy to kwestia wprawy, umiejetnosci i przedewszytkim myslenia... tak wiec jesli wszyscy sobie z tym radza a on nie to niepowinien miec prawka :P ... ale tak na serio kazdy chce miec wygode... a ze chwile sie pomeczy przy wyjezdzie nic mu sie niestanie... pozdrawiam kierowcow... ktorzy niezawsze sie łacza :roll:

Automobilklub Zachodniopomorski
www.akzp.pl
Zapisz się, startuj w zawodach!

Zachodniopomorskie forum samochodowe
www.z-f-s.pl dołącz do pasjonatów sportów motorowych :)

Spyro 
Podpułkownik

Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 23:47   

Mam dobrą radę. Można na przykład znaleźć sobie pracę i po kłopocie. Nie trzeba będzie jeździć do Urzędu Pracy i po ptokach. :wink:
Berlin '08
Leipzig '09
Warszawa '10
Praha '12

lipka
Szeregowy

Wysłany: Czw Paź 06, 2005 17:01   

Spyro napisał/a:
Mam dobrą radę. Można na przykład znaleźć sobie pracę i po kłopocie. Nie trzeba będzie jeździć do Urzędu Pracy i po ptokach. :wink:

To ja jestes taki mądry to daj tą pracę
Sorry ale denerwuja mnie tacy ludzie :!: :!: :!:

Grzesiek 
Generał

Wysłany: Czw Paź 06, 2005 21:31   

Spyro jest cwaniak, bo pewnie załatwil sobie prace po znajomosci, wiec moze sobie swirowac teraz heh! No taka prawda ze dzis wiecej zalatwisz, jezeli masz znajomosci(plecy) tak było! Jest! I będzie!!!

wash 
Ojciec Dyrektor Forum

Wysłany: Czw Paź 06, 2005 22:26   

a co to ma do tematu?

- Nie, w tej formie to nie może wcale pójść! (J.K.)

Grzesiek 
Generał

Wysłany: Pią Paź 07, 2005 00:20   

Moim zdaniem za często sie mnie czepiasz WASH. Juz nawet nic nie mozna powiedziec do powyzszych wypowiedzi innych, czasem sie zastanawiam o co Ci chodzi Bracie? to była mała moja mysl do ost. wypowiedzi :wink:

mariano 
Podporucznik

Wysłany: Pią Paź 07, 2005 00:41   

Mi tam na Łużyckiej nigdy te drzewa nie przeszkadzały w wyjezdzie i nie przeszkadzają nadal.Obojętnie gdzie bym nie wyjeżdzał na całej długości ulicy.Wystarczy sie tylko dobrze ustawić i wszystko elegancko widać z prawej i lewej strony.
Jeżeli jest duży ruch to walisz wcinkę przed kogoś i do przodu :D

wash 
Ojciec Dyrektor Forum

Wysłany: Pią Paź 07, 2005 01:19   

Cytat:
Moim zdaniem za często sie mnie czepiasz WASH. Juz nawet nic nie mozna powiedziec do powyzszych wypowiedzi innych, czasem sie zastanawiam o co Ci chodzi Bracie? to była mała moja mysl do ost. wypowiedzi

wysłałem PW, tutaj prosze EOT, nie róbmy zamieszania :)

- Nie, w tej formie to nie może wcale pójść! (J.K.)

yoqi 
Pułkownik

Wysłany: Pią Paź 07, 2005 07:21   

mariano napisał/a:
Mi tam na Łużyckiej nigdy te drzewa nie przeszkadzały w wyjezdzie i nie przeszkadzają nadal.Obojętnie gdzie bym nie wyjeżdzał na całej długości ulicy.Wystarczy sie tylko dobrze ustawić i wszystko elegancko widać z prawej i lewej strony.
Jeżeli jest duży ruch to walisz wcinkę przed kogoś i do przodu :D

Zgadzam sie z tym.
Sam wyjezdzajac z domu musze pokonac te potezne drzewa i przy odrobinie wprawy zupelnie juz nie przeszkadzaja. A przeciez nie bedziemy ich wycinac tylko dlatego ze paru mlodych kierowcow ma z tym problem :mrgreen:
Podstawowa zasada to nie dojezdzac do samego brzegu Luzyckiej a ustawic sie odpowiednio powyzej, tak jak pisal mariano..

Wiekszym problemem sa kierowcy jadacy Luzycka w czasie najwiekszego ruchu, ktorzy w czasie korkow czesto sa slepi i nie widza ze czlowiek nie ma szans wyjechac z bocznej ulicy i zamiast sie zatrzymac i wpuscic, to czesto staja dokladnie na przeciwko wyjazdu

Ordynator 
Generał

Wysłany: Pią Paź 14, 2005 21:44   

Jeśli komuś te drzewa nie pszeszkadzają, to tylko do momentu gdy odpukać, nie zauważy jadącego samochodu. Szczególnie w okolicach osiedla południe drzewa te pełnią rolę szczelnego muru, bo patrząc się w lewo pod kątem nic przez nie nie widać i dlatego trzeba centymetr po centymetrze wtaczać się na ulicę prawie że na ślepo. Dopiero gdy ktoś straci życie to drzewa te nagle zaczną przeszkadzać. Poza tym standardowo po więkrzej burzy ulica łużycka okazuje się być całkowicie nieprzejezdną (konary, połamane gałęzie itp.). Nie życze nikomu dostać konarem w przednią szybę, to srednia przyjemność. Tak więc nie ma co. Same zalety.

[ Dodano: Sob Paź 15, 2005 11:27 am ]
Jeszcze jedna uwaga. Przecież niemal na całej długości ulicy łużyckiej (po stronie osiedla), rosną dwa rzędy tych dużych drzew. Czy nie wystarczyłby jeden rząd? Zresztą nie można mówić, że te drzewa już tu były przed nami więco po co je ścinać. Na tamtejsze realia może nawet się sprawdzały, kiedy był tu bruk i jeździły same furmanki i słowem ruch był prawie żaden.

Psotna Lola 
Sierżant

Imię: Marta
Wysłany: Nie Paź 16, 2005 22:51   

Z tymi drzewkami to ciężka sprawa. Latem robią super cień w moim mieszkaniu. :D Z drugiej strony poruszając się na moim dwukołowym wehikule mam trudności z włączeniem sie do ruchu na Łużyckiej, bo widać tylko drzewa i nic więcej. :|

Reinkarna Flux 
Podpułkownik

Imię: Zgrzypik
Wysłany: Sro Lis 02, 2005 00:51   Re: Kierowcy łączmy się

lipka napisał/a:
Jestem młodym kierowcą i denerwują mnie drzewa na łużyckiej powinni je wyciąć przynajmniej tak, żeby było coś widać np. jak wyjeżdza się z urzędu pracy to nic nie widać z lewej strony.

Kierowca Leśmiana: A mnie denerwują ludzie, którzy chcą ścinać drzewa, nie tylko przydrożne. Jeśli dostosujesz się do ograniczeń prędkości jakie obowiązują na Łużyckiej zauważysz nie tylko samochód wyjeżdżający z urzędu pracy, ale i bąka złośnika huczącego basem, przelatującego tuż obok kwiaciarni.

Spaydee 
Major

Imię: Piotr
Wysłany: Sro Lis 02, 2005 11:14   

od grudnia bede mieszkancem waszego miasta z czego jestem bardzo rad... dlaczego wybralem gryfino? miedzyinnymi dlatego ze jest zielone... popatrzcie na inne kraje europejskie... zielen jest w modzie i w cenie. jako mlodzi powinnismy dbac o to by w gryfinie bylo coraz wiecej zieleni a nie wycinac drzewa bo przeszkadzaja. lustra - mozna postawic a pomysl z rowerami (o ktorym ktos tu wspomnial) jest najlepszy... bylo by jak w holandii :)

Spyro 
Podpułkownik

Wysłany: Sro Lis 02, 2005 17:45   

lipka napisał/a:
Spyro napisał/a:

To ja jestes taki mądry to daj tą pracę
Sorry ale denerwuja mnie tacy ludzie :!: :!: :!:

No to na początek proponuję odwiedzić stronę http://pupgryfino.com.pl/oferty.htm
poza tym w szczecinie często jest nabór do marketów tudzież można trafić całkiem przyjemne oferty pracy. W ostateczności można wyjechać za granicę (to w modzie ostatnio) ale to nie wszystkim może się podobać.

Ażeby nie było offtopa to też z całą pewnością mogę zaproponować rowerek, zdrowo i przyjemnie. A i drzewka wtedy nie przeszkadzają - wręcz przeciwnie. A poza tym czego sie złościsz człowiek już nic z przymróżeniem oka powiedzieć nie może bo zaraz odzywa się duma Polaka? :wink:
Berlin '08
Leipzig '09
Warszawa '10
Praha '12

air102 
Chorąży

Wysłany: Sro Lis 16, 2005 18:41   

Jak by nie było tych drzew to ludzie jeździli by jeszcze bardziej nierozważnie. I tak zbyt wielu wariatów jeździ po tej drodze. Z drugiej strony drzewa na łużyckiej już mi jednego kolegę zabrały(nie tylko z winy tych drzew był wypadek). Oby nie więcej...

65655647
Chorąży

Wysłany: Czw Lis 17, 2005 10:19   

Zasłyszane
Cytat:

Pierwsze Drzewo: -Co Wy tam na tej Łużyckiej wyprawiacie, ludziom żyć nie dajecie!

Drugie Drzewo: -My tu rośniemy, kolego, kilkadziesiąt lat. Coż my mamy zrobić, biedne drzewa, że tu rośniemy, a już przesadzić nas nie można? Przecież to ludzie nas tu zasadzili... :(

P. D. : -Tak, ale jeden człowiek już tam zginął, jak słyszałem?!

D. D. : -Cóż mogliśmy zrobić? To był bardzo nierozsądny człowiek. Złamał przepisy, które ustanowili sami ludzie, a nie my, drzewa. Chciał zaszaleć, zaszpanować no i zginał. Nam też było przykro, bo nas też to bolało, jedna z koleżanek staraciła dużo kory i miała połamane gałęzie. Chodzą słuchy, że także zasłaniamy ludziom widok i chcą nas wyciąć-zabić, tak jak siebie nawzajem zabijają, ale to tylko dlatego, że sami nie potrafią kierować poprawnie pojazdami, które stworzyli. Bardzo szkoda nam tych biednych stworzeń... A Ty kolego, gdzie rośniesz?

P. D. : -Na ulicy Jana Pawła II, to był wielki człowiek!

D. D. : - A jak ludzie tę ulicę poszerzą, bo takie słuchy chodzą i zrobią szeroką drogę, to co z Wami będzie skoro im zastąpiać będziecie...?

Spyro 
Podpułkownik

Wysłany: Pią Lis 18, 2005 08:19   

Nooo, kolego rewelacja!!!! Przypomniałeś mi jedną ze scen Władcy Pierścieni, kiedy to Entowie zauważyli wyniszczone, zdewastowane, stratowane, wycięte drzewa i widzę że w naszym Gryfinie mamy wielu Sauronów :twisted:
Berlin '08
Leipzig '09
Warszawa '10
Praha '12

divine4
Chorąży

Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: Pią Lis 18, 2005 20:13   

co Wy sie czepiacie drzew dajcie im spokoj niech sobie rosna, problem tkwi w Tobie "młody" kierowco. jeszcze duzo lusterek bedzie zbitych nim nauczysz sie jezdzic, wiec moze wybieraj mniej uciązliwą dla Ciebie trasę. pierwszy raz slyszę, żeby ktoś sie skarżył na zasłaniające mu drzewa w tamtym rejonie, paranoja

taka rada- potrenuj gdzies jazde, moze w lesie, choc nie, tam przeciez tezsa drzewa..

[ Dodano: Pią Lis 18, 2005 7:15 pm ]
spyro człowieku trzymam z Toba

Grzesiek 
Generał

Wysłany: Sob Lis 19, 2005 13:39   

heh naprawde smieszny temat!!! Drzewa są tam juz wieki, a nagle komus one zaczely przeszkadzac, bo ktos z mlodszego pokolenia sobie nie potrafi z nimi poradzic :lol:

Ordynator 
Generał

Wysłany: Sob Lis 19, 2005 14:26   

To też nie jest tak jak mówicie. To tak jakby nie modernizować szpitala bo jest starym budynkiem (bo był tu przed nami) i ingerencja w jego architekture popsuje jego wygląd.
Ale chodzi tylko i wyłącznie o drzewa przy wyjazdach na ulicę. Aby włączyć się do ruchu trzeba się niemal po centymetrze wtaczać na Łużycką bo nic nie widać - szczególnie przy wyjeździe spod księgarni na południu. I nie ma się co dziwić, że niektórzy mają z tym problemy. Oczywiście, można sobie z tym poradzić, ale ta szczelna zasłona drzewna raczej nie minimalizuje prawdopodobieństwa wypadku.
Choć faktem jest, że ile głów tyle zdań.

yoqi 
Pułkownik

Wysłany: Sob Lis 19, 2005 16:23   

To teraz policz ile jest wyjazdow na Luzycka z posesji, z bocznych uliczek itp. i ile drzew przeszkadza kazdego dnia wyjezdzajacym z nich.. :]
Wychodzi na to ze wykosic trzeba wszystko :)

Rozmach 
Major

Imię: Bożydar
Wysłany: Sob Lis 19, 2005 21:08   

Yogi zgodze się z Tobą, że na dobra sprawe jakby spojrzeć to wszytko trzebabyło by wykosić, wyciąć a to przecierz nie realne bo to jest tam od lat także młodzi kierowcy, więcej wyczucia i pewnosci siebie na takich wyjazdach z drzewami a nie narzekanie bo bo tamto....

divine4
Chorąży

Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: Sob Lis 19, 2005 21:21   

młodzi kierowcy omijajcie łużycką, jeździjcie lepiej górka- dór, albo potrenujcie jazde na jakimś boisku

Miodek 
Generał

Wysłany: Sob Lis 19, 2005 21:35   

Gdyby wszystko robić tak jak chcą młodzi kierowcy to gdzie tu byłaby jakakolwiek nauka, zdobywanie doświadczenia? Za łatwo byście mieli ;)

Ordynator 
Generał

Wysłany: Sob Lis 19, 2005 23:00   

A niech sobie rosną. Może powieszą na nich w grudniu żarówki świąteczne tak jak w centrum, i będzie ładnie :)

[ Dodano: Sob Lis 19, 2005 10:12 pm ]
A co do samej zieleni w naszym mieście. To uważam, że powinno być więcej roślinności tzw. zimozielonej. Zawsze miło by było popatrzeć zimą na coś zielonego.

divine4
Chorąży

Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: Nie Lis 20, 2005 09:42   

A co do samej zieleni w naszym mieście. To uważam, że powinno być więcej roślinności tzw. zimozielonej. Zawsze miło by było popatrzeć zimą na coś zielonego.

zgadzam się z tym, bez tej choć znikomej ilości drzewek i zieleni i tak już ponure miasto stało by się jeszcze większą ciemnią

Rozmach 
Major

Imię: Bożydar
Wysłany: Nie Lis 20, 2005 10:06   

A w Czepinie właśnie taka zimową zieleń zabezpieczyli :mrgreen: Młodzi kierwocy przedewszytkiem wiecej odwagi za kółkie, bo takim narzekaniem to my polski nie zbudujemy :mrgreen:

Odpowiedz do tematu